HDP Milli Görüş’e gidiyor!

Seçimlere parti olarak girmeye hazırlanan ve Meclis dışındaki partilerle ittifak arayışına giren HDP, Saadet Partisi'nin kapısını çalacak.

HDP Milli Görüş’e gidiyor!

Ali Ekber Ertürk (SÖZCÜ-ANKARA)

Siyaset bu hafta, kulisleri heyecanlandıran bir görüşmeye sahne olacak.  Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Saadet Partisi’nden randevu talebinde bulundu. HDP’li Tan’ın SP’ye yapacağı bu sürpriz ziyaret kulislerde “ittifak için altyapı çalışması” olarak yorumlandı.

SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, HDP’li Tan’ın randevu talebini SÖZCÜ’ye değerlendirdi. Çetinkaya, “Sayın Tan, görüşme talep etti. Görüşmenin mahiyeti konusunda ise bir bilgi vermedi” dedi. SP’li Çetinkaya, “Biz ittifak görüşmelerine açığız. Siyasette hiçbir zaman kapılar kapanmaz. Elbette böyle bir konu gündeme gelirse, bizim için önemli olan partimizin kriterleridir. Buna göre değerlendirir karar veririz” diye konuştu.

HDP’li Altan Tan ise SÖZCÜ’ye, “Herkes herkesle görüşür. Ben Saadet Partisi’ni iki sene önce de ziyaret etmiştim. Bu ziyaret olursa açıklama yaparız.  Parti yetkili kurullarımız konuyu değerlendirir, ona göre karar veririz” demekle yetindi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman istifa ettiTCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman istifa etti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...