Sözcü Plus Giriş

“Hortumcuların kaybettiği bir Türkiye için çalışacağım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da vatandaşlarla buluştu. Halk "Başbakan Kemal" sloganları attı.

Güncellenme: 20:26, 17/05/2015
“Hortumcuların kaybettiği bir Türkiye için çalışacağım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede yoksulluğu, işsizliği kabul etmediğini belirterek, “Bugünü cennete çevirmek kendi elimizde. Huzur içinde yaşayacağınız bir Türkiye vaat ediyorum. Diyorlar ki, ‘CHP iktidara gelirse sosyal yardımlar kesilecek’. Dünyanın en büyük yalanı. Sosyal yardımlar kesilmeyecek, en az 2 katına çıkacak. Kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve emekliye vereceğim” dedi.

O konuşuyor AKP eriyor!..

O konuşuyor AKP eriyor!..

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimi öncesi Ankara’nın Sincan, Etimesgut, Çankaya, Altındağ ve Mamak ilçelerinde seçim otobüsü ile tur atıp, halkı selamlarken, kısa konuşmalar yaptı. Vatandaşlarla buluşmasında ‘Başbakan Kemal’ sloganı eşliğinde karşılanan Kılıçdaroğlu, halka seslenirken, “13 yıllık AK Parti iktidarı kimin, hangi derdini çözdü” diye sordu. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Seçim 2015 anket sonuçları: İşte Gezici seçim anketi verileri...

Seçim 2015 anket sonuçları: İşte Gezici seçim anketi verileri…

“Sadece kendi sorunlarını çözdüler. Ben emekliye iki maaş ikramiye vereceğim diyorum. Bana diyorlar ki ‘Parayı nerden bulacaksın?’ Sözüm söz; kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve emekliye vereceğim. Benim sorumluluğum ve görevim var, sizin de var. Sandığa gideceğiz, yeni bir başlangıç yapacağız; kavgadan uzak, huzurdan yana, herkesin kazandığı, herkesin geçindiği, her evde huzurun olduğu. Diyorlar ki ‘CHP iktidara gelirse sosyal yardımlar kesilecek’ dünyanın en büyük yalanıdır. Sincan’dan söylüyorum; sosyal yardımlar kesilmeyecek, en az 2 katına çıkacak. Onları derdi köşeyi dönmek, zengin olmak, zenginleştirmek; onların derdi yandaşa köşeyi döndürmek. Benim derdim esnaf, nasıl geçinecek. Benim derdim emekli, nasıl geçinecek, benim derdim işsiz, nasıl iş bulacak.”

TRT'den

TRT’den “sıfır” rezaleti

 

YOKSULLUĞU, İŞSİZLİĞİ KABUL ETMİYORUM

Kılıçdaroğlu, inancı, kimliği siyasete alet etmediğini belirttiği konuşmasında, siyaseti onurluca yapmak istediğini söyledi. Siyaseti halk zenginleşip, cebi para görmesi için yaptığını vurguladı. Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’da sandığa giderken geçen seçimde şu veya bu şekilde CHP’ye oy vermeyen bir kişiyi de partilerine oy vermesi için götürülmesini istedi. Kavgadan bıktıklarını, vatandaşların bu nedenle televizyonlarını bile açamadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Ama ben huzur, barış, gelir vaat ediyorum. Ben yoksulluğu, işsizliği kabul etmiyorum. Bugünü cennete çevirmek kendi elimizde. Huzur içinde yaşayacağınız bir Türkiye vaat ediyorum” dedi.

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTURACIĞIZ

Kılıçdaroğlu, Etimesgut İlçesi’nde ‘başımızın tacı’ dediği öğretmenlere seslenip, onlarla gurur duyduğunu belirttiği konuşmasında, “Başımızın tacı öğretmenler, öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz, öğretmenlerimizi seviyoruz. Eğer bizim inancımızda ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ deniyorsa, biz öğretmenleri baş tacı etmek zorundayız. Onlar bizim geleceğimiz, çocuklarımızın güvencesi, Türkiye’nin güvencesi ve geleceğimizin güvencesidirler. Atama bekleyen öğretmenler, CHP iktidarında öyle bir kavram olmayacak. Bütün öğretmenleri, öğrencileriyle buluşturacağız. Bunun sözünü bütün meydanlarda veriyorum, burada da veriyorum” diye konuştu.

Davutoğlu'na

Davutoğlu’na “Bozkurt işareti” yaptı, dayak yedi!

SANDIK GÜVENLİĞİ

Eryaman Sosyal Tesisleri’nde çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektiren Kılıçdaroğlu, refahı tabana yayacaklarını vurguladı. Burada, vatandaşların sandık güvenliği ve hile yapılacağı iddialarına ilişkin bir soruya Kılıçdaroğlu, “Vallahi hepimiz sandıklara sahip çıkacağız. Biz parti olarak elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Onun için çalışmaları yaptık, yöneticileri eğittik, çalışanları eğittik, sandık görevlilerini eğittik; nasıl davranmaları gerektiğini söyledik. Tutanaklara dikkat etmeleri gerektiğini, sayımda ordan ayrılmamaları gerektiğini söyledik. İnşallah güzel birşey yaparız. Ama vatandaş olarak sizden de birşey bekliyoruz. Vatandaş olarak sandıklarda bulunun. İsterseniz müşahit kartı veririz” dedi.

AKP'nin sandık hileleri başladı

AKP’nin sandık hileleri başladı

GÖZÜM EMEKLİLERDE

Eryaman sosyal tesisler hakkında bilgi alıp, emekli çayı içen Kılıçdaroğlu, ‘Bütün emeklilerin gözü sizde’ denmesi üzerine “Benim de bütün gözüm emeklilerde. 12 milyon küsür emekli var” dedi.