Sözcü Plus Giriş

Tartışma programlarının vazgeçilmez ismi Koray Çalışkan hakkında attığı bir tweet yüzünden, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda bulunan Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Başkanı avukat Hüseyin Kaya, Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. “Türkiye’nin çok yönlü ulusal ve uluslararası saldırıların odağı haline getirilmeye çalışıldığını” belirten Kaya, “Dünyaya düzen vermek isteyenler ve taşeronlarının akıl almaz saldırı yöntemlerinden biri de kuşkusuz medya ve özelde sosyal paylaşım ağlarıdır” dedi.

“ÖZGÜRLÜK TAMAM AMA…”

Hukukçular olarak, sosyal medyayı eleştiri ve özgürlükler konusunda bir alan olarak gördüklerini ifade eden Kaya, bu alanın, aynı zamanda “başka özgürlükleri ortadan kaldırıcı, kamu düzenini yok edici ve iftira ve hakaretlerin yer aldığı bir sürece doğru gittiğini” kaydetti.

“SÖZDE AYDIN SOSYAL MEDYA FİTNECİSİ”

HUDER Başkanı Kaya, şunları kaydetti “Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyılda başarmış olduğu kendi cumhurbaşkanını seçebilme yetisine ve milleti ve devleti şahsında temsil eden Cumhurbaşkanı’na iftira atılmasına, bu yolla devlet güvenliğinin ve millet birliğinin zaafa düşürülmesine sessiz kalamayız. İsimlerini bizzat savcılıklara ihbar edeceğimiz bu fitne suçlularının yaptıkları saldırıların, cumhurbaşkanı şahsında bir bütün varlığımız olduğunu biliyoruz. Bu itibarla kökü dışarıda olan sözde aydın, sosyal medya fitnecilerini şiddetle kınıyoruz.”

“ERDOĞAN İÇİN AĞZA ALINMAYACAK SÖZLER”

Kaya’nın suç duyurusu dilekçesinde “Koray Çalışkan’ın sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili mesnetsiz alenen iftirada bulunduğu, Cumhurbaşkanına karşı ağza alınmayacak şekilde paylaşımlarda bulunarak, temelinde Cumhurbaşkanının şahsına, Türkiye Cumhuriyetinin anayasal düzenine karşı suç işlemekte olduğu” savunuldu.

KORAY ÇALIŞKAN NE DEMİŞTİ?

Koray Çalışkan attığı bir tweette
“Kendini kurtarmak için ülkesini savaşa atan bir adama,
Hayvan denmez ayıptır.
İblis denmez günahtır
Katil denir, layıktır…” demişti.

Koray Çalışkan isyan etti

Koray Çalışkan isyan etti

Yayınlanma Tarihi:15:07,