İstanbul’da yağmur ne kadar sürecek?

Sağanak yağış saat 14:30 sıralarında aniden bastırdı. Yağmurun 18:00'den sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İstanbul’da yağmur ne kadar sürecek?

Haziran ayının başı olmasına rağmen yağışlı hava Türkiye genelinde etkisini gösteremeye devam ediyor. Gece yarısı başlayan yağmur, 15 dakikada Çanakkale ve Edirne’de hayatı felç etti. Güne yağmur ile başlayan İstanbullular ise trafikte zor anlar yaşadı. İstanbul’da yağışların 15:00’e kadar devam edeceğini, 18:00’den ise havanın parçalı bulutlu olacağını belirten meteoroloji; Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir için ise kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Devrilen ağaç 'selfie'si!

Devrilen ağaç ‘selfie’si!

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan son değerlendirmelere göre, Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Anadolu’nun doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Edirne'ye 15 dakika yetti

Edirne’ye 15 dakika yetti

SICAKLIK 2-4 DERECE AZALACAK

Yağışların Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 31
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 31
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 30
Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 26
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 26
Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 35

İSTANBUL’A DOLU YAĞDI

İstanbul’da saat 14:30 sıralarında aniden bastıran sağanak yağış yerini daha sonra doluya bıraktı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...