Sözcü Plus Giriş

İzmirli gazetecilerin Soma fotoğrafları

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği’nin ’SOMA 301’ fotoğraf sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda açıldı.

Güncellenme: 21:13, 24/05/2015
İzmirli gazetecilerin Soma fotoğrafları

Soma'da, geçen yıl Türkiye'nin en acı felaketi olarak hafızalara kazınan ve 301 madencinin şehit olduğu faciaya tanıklık eden, o anları fotoğraflayıp Türkiye ve dünyaya duyuran İzmirli foto muhabirlerin sergi açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.

Yırca'ya zafer ağacı diktiler!

Yırca’ya zafer ağacı diktiler!

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ile birlikte sergiyi gezen Başkan Kocaoğlu, Soma maden faciasının birinci yılında şehit veren köyleri gezdiğini, şehit veren ailelerin acısının ilk günkü kadar taze olduğunu vurgulayarak, böyle felaketlerin bir daha yaşanmaması için gereken tüm önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez ise olay yerine ilk ulaşan muhabirlerin çektiği kareleri bu acının unutulmaması için sergiye dönüştürdüklerini belirtti.

Bana iş vermediler kara listeye alındım

Bana iş vermediler kara listeye alındım

Foto muhabiri Cem Öksüz, Mehmet İnmez, Turan Gültekin, Emin Mengüarslan, Emre Tazegül'ün 50 fotoğrafının yer aldığı sergi, 30 Mayıs'a kadar açık olacak. Fotoğraf sergisinde, o anlara tanıklık eden gazete ve televizyon muhabirlerinin duygularının kaleme alındığı yazılar da paylaşılıyor. Olay yerine ilk ulaşan gazete ve televizyon muhabirleri, Soma acısını yazılarıyla anlatıyor.

Yayınlanma Tarihi:21:11,