Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu ve Yaşar hal esnafıyla buluştu

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Ankara’ya sebze ve meyve girişini sağlayan Ankara Toptancı Hali’ni ziyaret etti.

Güncellenme: 14:00, 22/05/2015
Kılıçdaroğlu ve Yaşar hal esnafıyla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Ankara'ya sebze ve meyve girişini sağlayan Ankara Toptancı Hali'ni ziyaret etti.

İlk olarak Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni ziyaret eden ikili, Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan'la görüşerek dernek yöneticileriyle kahvaltı yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin'in de bulunduğu ziyarette hal esnafı Kılıçdaroğlu'na sorunlarını dile getirdi.

Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler

İlk olarak basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'nin yüzyılın projesi olarak tanımladığı “Merkez Türkiye Projesi” için “İntihal fikirlerle, hırsız, araklama fikirlerle bu yola çıkılmaz. Stratejik Derinlik isimli kitabımda ben bunlardan bahsetmiştim” sözlerinin sorulması üzerine, “Niye söylememiş bugüne kadar, neden hayata geçirmemiş. Engel olan mı vardı? Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler. Ben özel bir tartışma içerisine girmek istemiyorum. Onlar Türkiye'yi yalnızlaştırdılar. Biz Türkiye'yi dünyanın merkezi haline getireceğiz. Aramızda dünya kadar fark var. Dolayısıyla biz Ortadoğu, Orta Asya ile Kafkas 'ya ve Avrupa'ya hizmet veren hizmet alan güçlü bir Türkiye inşa edeceğiz, herkes bunu görecek. Projeye eğridir, yanlıştır demiyorlar. Diyemiyorlar. Zaten önemli olan budur. Bu proje yanlıştır demedikleri sürece ben bütün eleştirileri sineye çekiyorum” dedi.

Meyve ve sebze satışlarının yapıldığı hale girerek hal esnafına hayırlı işler dileyen Kılıçdaroğlu esnafın sorunlarını dinleyerek, ikramlarda bulunan esnafı da geri çevirmedi.

“Hal bugün en güzel noktasındadır”

Ziyaretin sonlanmasıyla dernek yöneticileriyle sohbet eden Başkan Yaşar ise, “İktidardakilerin en büyük görevi herkesi kucaklamak ve ötekileştirmemektir. Ben de Yenimahalle'de bunu yapıyorum. Bugün hali gezdik. Esnafımıza hayırlı işler diledik. Bu hal buradan taşınmadan yeniden düzenlenir, büyütülür ve güzel bir şekilde dizayn edilirse, daha 50-60 sene bu şekilde devam eder. Hal bugün en güzel noktasındadır. Ancak biraz düzenleme gerekiyor. Bu konular konuşulmuyor, tartışılmıyor. Ben yaparım ben ederimle olmaz. Fikir alacaksın” diye konuştu.