Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı Yarbay Karakuş adliyeye sevk edildi

15 Temmuz darbe girişimine liderlik yaptığı iddiasıyla tutuklanan Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş, Ankara'nın Kazan İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı Yarbay Karakuş adliyeye sevk edildi

15 Temmuz’daki darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı 141. Filo Komutanı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ve 143. Filo’da görevli Pilot Binbaşı Mustafa Azatlı, geçen cumartesi günü özel bir operasyonla Akıncı Ana Jet Üssü Komutanlığı lojmanlarında yakalanmıştı.

FOTO:DHA - Adliyeye sevk edilen Karakuş'un yüzündeki izler dikkat çekti.

FOTO:DHA – Karakuş sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Darbe girişimi gecesi Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Merkezi’ni bombalamakla suçlanan Yarbay Karakuş ve yanındaki Binbaşı Azatlı, Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından bugün öğlen saatlerinde Sincan Adliyesi’ne sevk edildi.

FOTO:İHA - Akın Öztürk 16 Temmuz günü gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

FOTO:İHA – Akın Öztürk 16 Temmuz günü gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Karakuş’un 15 Temmuz darbe girişiminin lideri kayınpederi Akın Öztürk’ten aldığı talimatlarla hareket ettiği iddia ediliyordu.

FOTO:DHA - Yarbay Karakuş 2014 yılında trafikte yediği dayakla gündeme gelmişti.

FOTO:DHA – Yarbay Karakuş 2014 yılında trafikte yediği dayakla gündeme gelmişti.

İSMİ YEDİĞİ DAYAKLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Darbeci damat Hakan Karakuş ismini Türkiye daha önce eli yüzü kanlı görüntüsü ve dayak iddiası ile duymuştu. O dönem binbaşı rütbesinde olan F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Yarbay Hakan Karakuş, 2 Eylül 2014'de Ankara'da yol verme meselesi yüzünden tartıştığı Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve elçilik görevlileri tarafından dövülmüştü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...