iPhone 8 iddiaları OLED ekrana işaret ediyor

Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 7 çıkalı çok olmamışken iPhone 8 ile ilgili söylentiler ortaya çıkmaya başladı bile. Bunlardan biri de iPhone 8'in OLED ekranı olacağı yönünde...

iPhone 8 iddiaları OLED ekrana işaret ediyor

Apple'ın iPhone 7'leri piyasayı domine ederken sıradaki cihazın hangi özellikler ile sunulacağı büyük merak konusu olmuş durumda. iPhone 8 için ortaya atılan teoriler hayli dikkat çekici.

Galaxy S8 özellikleri hakkında yeni bilgiler!

Apple iPhone 8 ile ilgili son bilgilere göre yeni model akıllı telefonda kavisli ekrana yer verilmesi ihtimali oldukça yüksek. Ek olarak şirketin ince OLED ekranların üretimini artırmak üzere iş ortaklarıyla görüştüğü de ifade ediliyor. İlgi çeken noktaysa Apple'ın bu prototip ekranların Samsung'un elindekilerden daha iyi çözünürlüğe sahip olmasını istemesi…

OLED EKRANLI IPHONE 8

Cupertinolu şirketin bu anlamda, Galaxy S7 edge modelinde yer alan 1440 x 2560 Quad HD çözünürlükteki ekrandan daha iyisi için iş ortaklarına adeta özel sipariş verdiğini söylemek mümkün. Diğer taraftan şirketin daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip iPhone'lar üretmek için hazır olup olmadığı bilinmiyor. Tabii ki iPhone'lar için en büyük tedarikçilerden biri olan Samsung Display'den de yine kavisli OLED panellerin temin edilebileceğini söylemek mümkün.

Apple'ın şu an 10'dan fazla sonraki nesil iPhone prototipine sahip olduğu ve bunlardan birsinin kavisli ekrana sahip olduğu ifade ediliyor. İhtimaller arasında Apple'ın kavisli ekrana sahip modeli 2017'de tanıtmaması da bulunmakta.

Yine tahminlerden birisi de kavisli ekrana sahip bir iPhone 8 akıllı telefonun normallerden daha pahalı bir şekilde satışa sunulacak olması. Bunun sebebiyse kavisli OLED panellerin, IPS LCD'lere göre pahalı olması. Bakalım ilerleyen günlerde iPhone 8 ile ilgili başka hangi özellikler ortaya çıkacak.