Sözcü Plus Giriş

Muğla’da korkutan deprem! 5.0 şiddetinde…

Muğla'dan son dakika haberi... Muğla'nın Ula ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5 KM derinliğinde meydana gelen depremde ilk bilgilere göre can kaybı yaşanmazken, vatandaşlar panik yaşadı. Depremin merkez üssü Arıcılar Mahallesi’ndeki tüm binalarda hasar oluştu. Devrilen kaya ve ağaçlar nedeniyle ulaşımın aksadığı kırsal mahalle sakinleri, devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle geceyi dışarıda geçirdi.

23:37 -
Muğla’da korkutan deprem! 5.0 şiddetinde…

Muğla’nın Ula ilçesinden gece saatlerinde korkutan bir son dakika haberi geldi.

 

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.22’de merkezi Muğla’nın Ula ilçesi olan 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5 KM derinliğinde meydana gelen depremde ilk bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar panik yaşadı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü daha sonra depremin şiddetini 5.0 olarak revize etti.

kandilli

AFAD: 5.0 ŞİDDETİNDE

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) verilerine göre ise, 5.0 şiddetinde meydana gelen deprem 23.22’de ve Muğla’nın Ula ilçesinde kaydedildi.

deprem-afad

DEPREM ARICILAR’I VURDU 

Merkez üssü Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Arıcılar Mahallesi olarak saptanan 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 1.8 ila 3.6 büyüklüklerinde 20'den fazla artçı sarsıntı daha kaydedildi. Arıcılar Mahallesi deprem sonrası 25 haneli mahalledeki binaların tamamında küçük ve büyük çaplı çatlaklar oluştu.

resimid_4244738

Mahalle sakinlerinin tamamı devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremedi.

resimid_4244743

Soğuk havada ateş yakarak meydanlarda ısınmaya çalışan mahalle sakinleri, geceyi dışarıda ve araçlarının içerisinde geçirmeye başladı.

KAYA PARÇALARI YOLU KAPATTI

Deprem ve ardından oluşan artçılar nedeniyle Arıcılar Mahallesi’nin Ula ilçe merkeziyle ulaşımını sağlayan yol büyüklü küçüklü kaya parçaları ve çam ağaçlarının devrilmesi sonucu ulaşıma kapandı.

resimid_4244737

Bölgeye AFAD İl Müdürlüğü, 112 Acil Servis ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile jandarma ekipleri sevk edildi.

resimid_4244740

İlçe merkezine 40 kilometre mesafede bulunan kırsal mahallenin ulaşımını sağlayan yolun büyük bölümünde kısmı çatlaklar oluştu. Yol ekiplerin müdahalesiyle yeniden ulaşıma açıldı.

resimid_4244724

Avcılar Mahallesi Muhtarı Salim Uysal, yaptığı açıklamada; “Gece bir anda çok şiddetli bir sarsıntı oldu. Mahalle sakinleri büyük bir korkuyla dışarı çıktı. Biz ilgili makamları arayıp yardım istedik. Jandarma, AFAD ve itfaiye geldi. Mahallemizde bulunan 25 hanenin tamamında çatlaklar var. Vatandaşlarımız evlerine girmeye korkuyor. Çünkü hala sallanmaya devam ediyoruz. Bu nedenle sabaha kadar dışarıda kalacağız” dedi.

AJANSLAR

resimid_4244741

Son güncelleme: 05:15 23.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more