Sözcü Plus Giriş

POMEM 10 bin polis alacak! İşte 22. dönem POMEM polis alımı duyurusu…

Polis Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 10 bin polis adayı alınacak. POMEM başvuru şartları ise henüz pa.edu.tr adresinde yayımlanmadı. başvuru şartları ve polis alımının yapılacağı tarih önümüzdeki günlerde belli olacak. İşte POMEM duyurusu...

11:20 -
POMEM 10 bin polis alacak! İşte 22. dönem POMEM polis alımı duyurusu…

Önlisans ve lisans mezunu adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak polis alımı haberlerini bekliyordu ve müjdeli haber geldi. Yüzbinlerce vatandaş POMEM polis alımı hakkındaki detayları merak ediyor. Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 22. Dönem için lisans mezunlarından 7 bin 200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1 bin 800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci adayı alınacak.  POMEM, başvuru şartlarının ve polis alımı ön başvurularının  ilerleyen günlerde duyurdu.

Polis Akademisi Başkanlığı, 22. Dönem POMEM polis alımı başvurusu hakkında ilan yayımladı.Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) resmi sitesinden yapılan açıklamada, lisans mezunlarından 7 bin 200 erkek, 800 kadın ve önlisans mezunlarından ise bin 800 erkek ile 200 kadın olmak üzere toplamda 10 bin öğrenci adayının alınacağı duyuruldu.

10 BİN ÖĞRENCİ ALINACAK

Polis Akademisi'nin internet sitesinden yapılan açıklamada  “Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 22. Dönem için lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır.

İSTENEN ŞARTLAR VE BELGELER YAYIMLANACAK

Ön başvurular Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak olup, ön başvuru tarihleri, adaylarda aranacak şartlar ve istenecek belgeler aynı sitede önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.” denildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more