Sözcü Plus Giriş

En popüler lahmacun oldu

Kış aylarında en çok tercih edilen ve en çok sipariş edilen ürünlerin isimleri belli oldu. Geçen yılın favori lezzeti çiğ köfteyken bu yıl lahmacun oldu.

null
Güncellenme: 16:17, 02/02/2018
En popüler lahmacun oldu

Görünen o ki kış ayları yeme alışkanlıklarımızı da etkiliyor. Kışın gelmesiyle evde ve ofiste değişen yemek tercihlerimizi belli oldu. Çiğ köfte tahtını lahmacuna devretti, hamburgerden ise yine vazgeçmedik. Bizleri her daim mutlu eden geleneksel yemeklerimizden lahmacun, geçen yılın lideri olan çiğ köfteyi geçerek bu kışın favori lezzeti oldu. Lahmacunun ardından ofiste en çok çorba, evde ise hamburger tercih edildi.

TAVUK SUYU SİPARİŞİ ARTTI

Yemeksepeti’nin paylaştığı verilere göre çorba siparişleri yaz aylarına göre iki kat artmış durumda. Mercimek çorbası, ezogelin çorbası, tavuk suyu çorbası ve domates çorbası kışın favorileri. Yaz aylarına göre siparişlerini 3 katına çıkaran tavuk suyu çorbası ise soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

csdc

HAFTA SONU SİPARİŞLERİ ARTTI

Hafta sonu, kış aylarında verilen siparişler artışa geçti ve yaz aylarına göre yüzde 65 artış gösterdi. Hafta sonunun keyfini evde çıkaranlar, siparişlerinde hamburgerden ve pizzadan vazgeçmedi. Üçüncü sıranın sahibi ise listelerin müdavimi döner dürüm oldu.

Yayınlanma Tarihi:16:15,