Sözcü Plus Giriş

Adıyaman’da okullar tatil mi? 28 Aralık Adıyaman kar tatili açıklaması…

Adıyaman son günlerde kardan ve soğuktan en çok etkilenen illerimiz arasında yer aldı. Adıyaman'da bugün bazı ilçelerde okullar tatil edilmişti ve yarın için de kar tatili açıklaması geldi. Adıyaman'ın bazı ilçelerinde kar sebebiyle 28 Aralık Cuma günü tatil ilan edildi.

17:44 -
Adıyaman’da okullar tatil mi? 28 Aralık Adıyaman kar tatili açıklaması…

Kar tatili açıklamaları gelen iller arasında Adıyaman’da eklendi. Adıyaman’da kar yağışı sebebiyle bazı okullar tatil edildi. Adıyaman'ın Sincik ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün (Cuma) tatil edildi.  Yetkililer, Sincik ilçe merkezindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların yanı sıra, Alancık, Pınarbaşı, Yarpuzlu, Serince, Balkaya, Sakız ilkokullarında okulların kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edildiğini duyurdu.

kar-tatili-adiyaman

ADIYAMAN’DA KAR VE YAĞMUR YOLLARI KAPADI!

Aadıyaman kent merkezinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı. Yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar nedeniyle ise 72 köy ve mezra yolu ulaşıma kapandı. Kent merkezinde bir haftadır etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, 77 ev ve iş yerini su bastı. Sürücüler yollarda ilerlemekte güçlük çekerken, bazı araçlar su birikintilerinde mahsur kaldı. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda biriken, hem de evlere dolan suların tahliyesi için çalışma başlattı. Kentin yüksek kesimlerinde ise kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı 17, Çelikhan’da 14, Gerger’de 19, Gölbaşı’nda 1, Kahta’da 2, Sincik’te 19 olmak üzere toplam 72 köy ve mezranın yolu kapandı. İl Özel İdare ve belediye ekiplerinin, kapanan yolların açılması için çalışmarını sürdürüyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more