Sözcü Plus Giriş

‘Dayak yiyen kadın şükretsin’ diyen Nurettin Yıldız’a şok!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'kadınlar dayak yiyorsa şükretsin' diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde soruşturma başlattı. Yıldız daha önce de "6 yaşında çocukla evlenilebilir ve asansörde halvet" gibi tartışılan açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

13:09 -
‘Dayak yiyen kadın şükretsin’ diyen Nurettin Yıldız’a şok!

Kadınlara yönelik yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan soruşturma başlatıldı. Nurettin Yıldız’ın kadınlara yönelik, “Allah vur dediyse vardır bir hikmet” sözleri tepki çekmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan Nurettin Yıldız hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlamasıyla resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Özkan ARSLAN/ANKARA, (DHA)

 

İLGİLİ HABERNurettin Yıldız kimdir? İşte skandal açıklamalarıyla gündeme gelen Yıldız hakkında merak edilenler...Nurettin Yıldız kimdir? İşte skandal açıklamalarıyla gündeme gelen Yıldız hakkında merak edilenler...
Son güncelleme: 14:03 08.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more