Sözcü Plus Giriş

Sayıştay’dan başkan yardımcısı açıklaması! ‘Görevden alınmadı kendi istedi’

Sayıştay Başkanlığınca, Fikret Çöker'in başkan yardımcılığı görevinden ayrılmasının, kendi talebiyle gerçekleştiği ve Sayıştay raporlarıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı ifade edildi.

20:40 -
Sayıştay’dan başkan yardımcısı açıklaması! ‘Görevden alınmadı kendi istedi’

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, kamu kurum ve kuruluşlarının 2017 yılı denetimleri sonucunda Sayıştayca düzenlenen raporlarda yer alan usulsüzlük ve yolsuzluklar nedeniyle denetimden sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Çöker’in görevden alındığı yönünde gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığı bildirildi.

İLGİLİ HABERCHP, Sayıştay raporundaki iddiaları savcılığa taşıdıCHP, Sayıştay raporundaki iddiaları savcılığa taşıdı

Çöker’in, 1992 yılında Sayıştayda denetçi olarak görev başladığı, 2014’te de Sayıştay üyesi seçildiği ve başkanlık makamınca 2016’da ise denetimden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildiğinin anımsatıldığı açıklamada, “Sayıştay üyeliğine dönme yönündeki talebi, başkanlık makamının 2 Kasım 2018 tarihli yazısıyla uygun bulunmuştur. Tesis edilen işlemin talebine binaen yapıldığı başkanlık onayında belirtilmiş olup, yayımlanan Sayıştay raporlarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.” değerlendirmesine yer verildi.

İLGİLİ HABERSayıştay'da denetim başındaki isim gitti | Son dakika haberleriSayıştay'da denetim başındaki isim gitti | Son dakika haberleri

Açıklamada, denetimden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine, 1992’de Sayıştayda denetçi olarak göreve başlayan ve 2011’de Sayıştay üyesi seçilen Zekeriye Tüysüz’ün görevlendirildiği de kaydedildi. AA

Son güncelleme: 21:31 06.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more