Sözcü Plus Giriş

‘Siyasette yeniyim’ dedi ama…

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun danışmanlarının fotoğrafını çekerek “emir erlerim” diye yaptığı paylaşıma herkesimden tepki yağdı. Sofuoğlu özür diledi, 'siyasette yeniyim' dedi ama o danışmanlardan biri teyzesinin oğlu çıktı.

16:55 -
‘Siyasette yeniyim’ dedi ama…

AKP’li Kenan Sofuoğlu'nun tepki çeken sosyal medya paylaşımıyla ilgili tartışmalar halen devam ediyor.

Kendi partililerinin de eleştirilerini alan Sofuoğlu Ahmet Hakan’a verdiği röportajında üzgün ve siyasette henüz yeni olduğunu söyledi.

TEYZE OĞLUNU DANIŞMAN YAPMIŞ

‘Siyasete yeni girdim, bu işin acemisiyim’ diyen Sofuoğlu, o gün yaşananları anlatırken, siyaset tarihimiz boyunca bolca örneğini gördüğümüz ve usta siyasetçilerin de sıklıla yaptığını yaparak akrabasını danışman yaptığını da açıklamış oldu.

Sofuoğlu, Ahmet Hakan’a o günü böyle anlattı:

“Motosiklet sporcularının sorunlarının çözümü için bütün gün Ankara'da bakanlıklarda görüşmeler yaptım. Sonra da Meclis'teki makam odama geldim. Yorulmuştum. Ayağımı masaya uzattım. Fotoğraf çekiyordum. Biri teyzemin oğlu olan danışmanlarımın, “abi şunu sosyal medyada paylaş” demeleri üzerine fotoğrafı paylaştım. Ayağımın gözüktüğünün farkında değilim. O anda başka telefonlar geldiği için fark edemedim. Toplam dört dakika kaldı o fotoğraf.”

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more