Fotoğraflar ortaya çıktı! Milletvekili kardeşinin ‘tacizi’nde iğrenç detaylar!

AKP milletvekilinin Göç İdaresi Müdürü kardeşi, Mısırlı mülteci kadının evine yapılan polis baskınında gözaltına alınmıştı. Mide bulandıran olayda yeni detaylar ve savcılık dosyasına giren fotoğraflar günyüzüne çıktı... Mağdur kadının, aslında tecavüzden kılpayı kurtulduğu anlaşıldı. Tacizci müdürün ise 3 çocuk annesi Mısırlı kadını, 'milletvekili ağabeyinin devlet büyükleri ile olan fotoğraflarıyla etkilemeye çalıştığı' ortaya çıktı. İşte utandıran olaydan kan donduran iddialar...

Fotoğraflar ortaya çıktı! Milletvekili kardeşinin ‘tacizi’nde iğrenç detaylar!

AKP’li bir Konya milletvekilinin de kardeşi olan Konya Göç İdaresi Müdürü Ahmet B., geçtiğimiz hafta Konya’ya mülteci olarak yerleşmeye çalışan 3 çocuklu dul bir Mısırlı kadını taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış karakoldaki ifadesinin ardından savcılık talimatı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Konya Valiliği de konuyla ilgili idari soruşturma başlatmış ve müdürü açığa almıştı.

MİDE BULANDIRAN DETAYLAR

Müdürün “İhtiyaçlarını tespit etmek için yardım amaçlı olarak evine gitmiştim” savunması yaptığı olayla ilgili mide bulandıran yeni detaylar günyüzüne çıktı. Mülkiye müfettişinin de ifadesine başvurduğu mağdur 40 yaşındaki Merve Atiye Abdulrezak Mustafa’nın (Marwa Attia Abdelrazek Moustafa) aslında sadece ‘tacize’ uğramadığı, tecavüzden kılpayı kurtulduğu anlaşıldı.

KONYA’DA 3 HAFTA… DEHŞET DOLU GÜNLER!

Birisi 20 diğeri 17 olmak üzere iki kızı ile 15 yaşında bir oğlu bulunan Mısırlı Merve Atiye Mustafa, savcılıktaki ifadesinde Konya’da yaşadığı ‘kabus gibi’ 3 haftayı anlattı.

Mısırlı kadın,

Mısırlı kadın, “Sisi’den kaçıp Türkiye’ye geldim” dedi.

SİSİ’DEN KAÇIP KONYA’YA GELMİŞ

Türkiye’ye 2017 yılının Eylül ayında geldiğini belirten Merve Atiye Mustafa, “Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi desteklediğim için ülkemde barınamadım, hoş karşılanmadım. Bu yüzden Türkiye’nin bana sahip çıkacağını düşündüğüm için 3 çocuğumla birlikte Türkiye’ye geldim. 3 gün İstanbul’da kaldıktan sonra Konya’ya geldim. Otogardan sonra yabancılar şube olarak bildiğim şubeye gittim” dedi.

“AHMET B. ÇOK İYİ BİR İNSAN SANA YARDIMCI OLUR” DEMİŞLER

Önce Karatay ilçesinde bir ev tuttuğunu ve iltica talebinde bulunmak için Konya Göç İdaresi’ne başvurduğunu belirten Mısırlı kadın “Yusuf isimli bir memur bana Türkiye’ye iltica etmemin mümkün olmadığını söyledi. Ancak 13 Aralık 2017’de Yemenli bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Konya Göç İdaresi Müdürü Ahmet B.’nin yanına gittim. Arkadaşım bana Ahmet B.’nin iyi bir insan olduğunu yardımcı olacağını söylemişti” dedi.

“NORMALDE 3-4 YIL SÜRER AMA BEN HEMEN ÇÖZERİM”

Oturum izni alabilmek için Ahmet B.’nin makamına gittiğini belirten kadın “Bende gittim. Yaklaşık yarım saat odasında kaldım. Arapça konuştuk. Yanımda çocuklarım da vardı. Bana ‘Ben senin işini çözerim’ dedi. Normalde 3-4 yıl süren iltica işlemini kendisinin kolaylıkla çözeceğini söyledi’ diye konuştu.

TELEFONUNU ALIP KENDİSİNİ ARAMIŞ, EV ADRESİNİ YAZMIŞ….

Ahmet B.’nin telefonunu alarak kendisini aradığını ve böylelikle numarasını kaydettiğini belirten mağdur kadın “İltica başvurusu için gerekli olan belgelerden kira sözleşmesini alıp adresimi de bir deftere ayrıca yazdı” dedi.

MİLLETVEKİLİ AĞABEYİNİN, CUMHURBAŞKANI İLE OLAN POZUNU GÖSTERİP ‘GÜCÜNÜ’ ANLATMIŞ!

Mağdur kadın o günden sonra yaşadıklarını ise şu sözlerle anlattı “13 Aralık günü yani aynı gün akşam saat 18:00 sıralarında beni aradı. Evime geleceğini söyledi. Yarım saat sonra tek başına evimize geldi. Bana ‘Biz Osmanlı’nın devamıyız. Türkiye olarak büyük bir ülkeyiz’ dedi. Cep telefonundan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını gösterdi. Yanında bulunan kişinin de kardeşi olduğunu söyledi. Bana ‘Ben yabancılardan sorumlu birimin müdürüyüm. İstersem Amerika’dakileri bile getiririm. İstediğim kişiye oturma izni veririm’ dedi. Bana ömür boyu oturma izni çıkartabileceğini anlattı. Buna şart olarak ise onunla konuşmaya devam etmemi gösterdi. Aksi takdirde beni sınır dışı ettireceğini söyledi.”

‘BEN İSTERSEM OTURMA İZNİ ALIRSIN İSTEMEZSEM SINIRDIŞI EDİLİRSİN’

Müdürün sözleri karşısında ‘Sessiz kaldığını’ anlatan Atiye Mustafa “Ona, ‘Senden hiçbir şey istemiyorum sadece oturma izni istiyorum’ dedim. Bana ‘Ben istersem izni alırım, istersem seni gönderirim ne demek istediğimi anlıyor musun?’ dedi. Ben görüşme sırasında sürekli kafamı öne eğerek konuştum. Yüzümü göstermek istemedim. Ancak oğlum Kerim’i (15) yanına oturttu. Sürekli oğlumun başını okşayarak ‘Sevgili oğlum’ şeklinde beyanda bulundu. Yaklaşık 2 saat böyle konuştu. Oğlumun telefonunu da sehpadan alarak numarasını kaydetti ve evden ayrıldı” diye ifade verdi.

14 ARALIK… ERTESİ GÜN KADININ EVİNE YENİDEN GİTMİŞ…

Oturma izni alma çabası bir anda farklı bir boyuta dönüşen Mısırlı kadın daha sonra yaşadıklarını ise şu sözlerle anlattı “Ertesi sabah saat 11:00 sıralarında yine tek başına eve geldi.O sabah evde 2 kızım da vardı. Oğlum dışarıdaydı. Büyük kızım mutfağa çay yapmaya gitti. Küçük kızımdan da su getirmesini istedi. Ama ben onunla yalnız kalmamak için kızımın yerine oturmasını istedim. Müdür bana ‘yalnız konuşmak istediğini’ söyledi. Benim karşı çıkmama rağmen kızımı dışarıya çıkarttı.”

Müdürün yaptığı 3 ev ziyaretinden birisi, mağdur kadının 15 yaşındaki oğlu tarafından gizlice çekilerek belgelendi.

Müdürün yaptığı 3 ev ziyaretinden birisi, mağdur kadının 15 yaşındaki oğlu tarafından gizlice çekilerek belgelendi.

“’BEN HARAMI HELALİ BİLİYORUM’ DEDİ SALDIRDI…”

Müdürün ikinci gün eve gelerek kendisini taciz ettiğini savunan Mısırlı kadın “Yanıma oturup bana sarıldı. Üzerimde sadece gözlerimin gözüktüğü ‘himal’ dediğimiz bir kıyafet vardı. Peçemi kaldırıp beni öpmeye başladı. Karşı koydum. Elinden kurtulup çığlık atarak mutfağa kaçtım. Sinirden ellerim titriyordu. Çocuklarım da telaşlandı. Sonra salona döndüm. ‘Hemen evi terk et’ dedim. Benden defalarca özür dileyip ‘Ben haramı helali biliyorum seninle evlenmek istiyorum’ dedi. Yaptığının zina olduğunu söyledim. Yeniden atılıp bana arkamdan sarıldı. Çığlık atmaya başladım kızlarım ‘Anne ne oluyor’ diye salonun kapısına dayanınca ‘Siz dışarı çıkın, kaçın’ diye bağırdım. Bağırıp müdürü itekleyince beni bırakmak zorunda kaldı. Sonra evden çıkıp gitti.” dedi.

Çok korktuklarını anlatan mağdur kadın, “Çocuklarıma Konya’dan kaçmak zorunda olduğumuzu söyledim. Ankara’da Mesut isimli tanıdığım birisini arayarak başımdan geçenleri anlattım. Sonra Ankara’ya taşındık” diye konuştu.

EŞYALARINI ALMAK İÇİN YENİDEN KONYA’YA DÖNÜNCE YİNE MÜDÜR KAPIYA DAYANDI!

Savcılık ifadesinde Konya’da yaşadığı iki günlük dehşetin ardından Ankara’ya kaçtığını ve 18 gün sonra 2 Şubat 2018 günü eşyalarını almak için bu kez kızlarını Ankara’da bırakarak oğluyla birlikte Konya’ya döndüğünü belirten Mısırlı kadın “Biz evde eşyaları toplarken Ahmet B. geldi. Kapıyı çaldı. Neden geldiğini sorunca bana; ‘Her gün gelip evi kontrol ettiğini’ söyledi. Kapıyı açmayınca ‘Nereye gideceğimi’ sordu. Mısırlı bir arkadaşımın yanına gideceğimizi söyledim. Zor durumda kalınca kapıyı açmak zorunda kaldım. Kapıyı açmadan oğlumu ‘Yanımdan sakın ayrılma müdür buradayken gizlice fotoğraf çek’ diye tembihledim.” dedi.

OĞLU ÖNCE SES KAYDI YAPTI, ARDINDAN GİZLİCE FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

Bir günlüğüne eşyalarını almak için döndüğü Konya’da yeniden Ahmet B.’yle muhatap olmak zorunda kaldığını anlatan Mısırlı kadın “Ancak müdür oğluma para verip lokantaya göndermek istedi. Ben karşı çıktım ancak küçük oğlum daha sonra parayı alıp alışverişe gitti. Ama telefonu evde bıraktı çünkü ses kaydı yapıyordu.” diye ifade verdi. Mağdur kadın, oğlunun salonda olduğu sırada da müdürün fotoğraflarını cep telefonuyla gizlece çektiğini anlattı.

TACİZ KALDIĞI YERDEN DEVAM ETMİŞ!

Mısırlı kadın “Oğlum çıkınca müdür bana ‘Seni çıplak görmek istiyorum, seni öpmek istiyorum’ gibi şeyler söyledi. Elimi tuttu. ‘Benimle evleneceksen bu iş ancak zorla olur, bu şartlarda ben seninle evlenmem’ dedim. ‘O zaman sevgili olalım’ dedi. Ben, bunun ‘zina olduğunu’ hatırlattım. Bana ‘Seni seviyorum’ deyince ben ‘Sadece beni iki kez gördün nasıl seversin’ dedim. 10 dakika kadar sonra oğlum geldi. Tekrar oğlumu göndermeye çalıştı ama ben oğluma ‘Evden gitmemesini kapıda beklemesini’ söyledim. Bunun üzerine bir süre sonra Müdür evi terk etti…” dedi.

OĞLUYLA PLAN YAPIP POLİSE BASKIN YAPTIRTDILAR

Ertesi sabah, müdürün, oğlunun telefonuna ‘Eve geleceğini’ mesaj attığını belirten talihsiz kadın bunun üzerine oğluna müdürü görünce hemen polisi aramasını tembihlediğini anlattı.

TECAVÜZ GİRİŞİMİ!

Tek derdi sağ salim Ankara’ya dönmek olan Mısırlı kadın, soruşturmaya konu olan tecavüz girişimini ise şu sözlerle anlattı “Saat 11:30 sıralarında Müdür eve geldi. Üzerime çullandı. kıyafetlerimi çıkartmaya çalıştı… Direndim… Kıyafatlerimi çıkaramayınca beni diz üstü yatırdı. Üzerime çöktü… Direndim… Ancak polisin geleceğini bildiğim için biraz olsun rahattım… Boğuşmanın ortasında polis kapıya yüklendi. Müdür eve girince kapıyı içeriden kilitlemiş. Polis kapıyı açamada ben çığlıkm atarak kapıya açmak için koştum,. Bu esnada müdür de kıyafetlerimi düzeltmeye çalışıyordu. Sonra fırlayıp salona gidip oturdu.”

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Yaşanan olayın ardından karakola götürülen ve ifadesi alınan Ahmet B., savcılık talimatı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Konya Valiliği de Müdür Ahmet B.’yi açığa aldı. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin olay ve iddialarla ilgili çalışması da sürüyor.

KONYA’DA 100 BİN MÜLTECİ BULUNUYOR

İçişleri Bakanlığı verilerine göre Konya’da yaklaşık 100 bin yabancı uyruklu sığınmacı bulunuyor. Yüzde 98’ini Suriyelilerin oluşturduğu bu yüz bin kişinin koordinasyonunu ise Valiliğe bağlı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü yapıyor.

Milletvekilinin bürokrat kardeşine 'taciz' gözaltısı! 'Peçeni açar mısın' demiş | Son dakika haberleri İlginizi Çekebilir Milletvekilinin bürokrat kardeşine 'taciz' gözaltısı! 'Peçeni açar mısın' demiş | Son dakika haberleri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...