Sözcü Plus Giriş

Siirt’te Mehmet Salih bulundu

Siirt'te 4 gündür aranan 15 yaşındaki Mehmet Salih'ten iyi haber geldi. Salih, köye yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda kayalar arasında köylüler tarafından bulundu.

Güncellenme: 11:02, 03/09/2018
Siirt’te Mehmet Salih bulundu

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Güleçler köyünde 4 gün önce odun toplamak için gittiği ormanlık ve dağlık alanda kaybolan zihinsel engelli Salih Ural’dan (15) müjdeli haber geldi.

 

Salih, köye yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda kayalar arasında köylüler tarafından bulundu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Diyarbakır'da kaybolan Yusuf'tan haber varSon dakika... Diyarbakır'da kaybolan Yusuf'tan haber var

Aç, sussuz ve bitkin haldeki Salih için köylüler jandarmaya haber verdi.

salih

Bölgeye gelen jandarma ekipleri, buradaki ilk müdahaleden sonra Salih Ural’ı, Pervari Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Öte yandan, Ural'ın kaybolduğu gün ailesiyle tartıştığı ileri sürüldü. Ural'ın hayatta kalmak için 4 gün boyunca ot ve çeşitli yabani meyveler yediği de öğrenildi.

salih9

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Salih’in bulunmasıyla ilgili Siirt Valiliğinden de açıklama geldi. Açıklamada, “Pervari ilçesi Güleçler köyü mülki sınırları içerisinde ikamet edan Salih Ural (15) isimli çocuk 1 Temmuz 2018 günü saat 17.00 sıralarında eve dönmemesi sonucu ailesi tarafından kayıp müracaatında bulunulmuştur. Pervari ilçemiz Güleçler köyünde ikamet eden Salih Ural jandarma, AFAD, güvenlik korucuları ve vatandaşların 4 günlük yoğun aramaları sonucunda saat 18.00'da sağ olarak köyün üst bölgesinde bulunmuştur. Kayıp çocuk Salih Ural ile ilgili olarak Siirt İl Jandarma Komutanlığı iz takip köpeği ve sorumlusu, Pervari Asayiş Komutanlığından 37 personelle 3 komando timi, Merkez Jandarma Komutanlığından 2 JİG timi, 2 adet Uçan Göz (Drone), 50 güvenlik korucusu ve köy halkından yaklaşık 100 kişi ile Siirt İl AFAD Müdürlüğü ekipleri arama faaliyetine dahil olarak, kayıp çocuk Salih Ural sağ olarak bulunmuştur. Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından kayıp çocuk Salih Ural tedavi altına alınmıştır” denildi. AJANSLAR

salih7 salih6  salih4 salih3

 

Yayınlanma Tarihi:18:30,