15 tatil ne zaman başlayacak? Yarı yıl tatili için kısa süre kaldı, işte tarihi!

Öğrenciler ve veliler sömestrı heyecanla bekliyor. Halk arasında 15 tatil olarak bilinen sömestir tatili ne zaman başlayacak, okullar ne zaman kapanacak merak edenler ise şimdiden araştırmalara başladı. Peki, 2020 yarıyıl tatili ayın kaçında? İşte 15 tatilin başlayacağı tarih…

15 tatil ne zaman başlayacak? Yarı yıl tatili için kısa süre kaldı, işte tarihi!

Kısa süre sonra karne alarak yarıyıl tatiline başlayacak öğrenciler 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemini de tamamlayacak. Öğrenciler artık yoğun geçen dönemin ardından başlayacak 15 tatili bekliyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak?

SÖMESTR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.  İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020’de ikinci dönem başlayacak.

Sömestr yaklaşıyor! 15 tatil ne zaman başlayacak ve ilk dönem ne zaman bitecek?2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

ÖĞRENCİLERİN MERAK ETTİĞİ TAKDİR TEŞEKKÜR KONUSU

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85'ten düşük fakat 80'den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

Loading...