Sözcü Plus Giriş

KYK’dan açıklama geldi: KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte zam oranı…

KYK kredi ve burs başvurularını tamamlayanların gözü kulağı sonuçlarda. KYK'dan burs sonuçlarına ilişkin açıklama yapıldı. Ayrıca burs ve krediye gelecek zam oranı da belli oldu. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

08:57 -
KYK’dan açıklama geldi: KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte zam oranı…

KYK Twitter'dan son dakika bir açıklamada bulundu. KYK’dan yapılan burs ve kredi sonuçları açıklamasında; “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.” denildi.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi sonuçları hakkında bir açıklama gerçekleşmedi. Ancak geçmiş dönemlerin tarihleri açıklanma tarihi hakkında ipucu veriyor. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Tarih aralıklarına bakıldığında sonuçların Kasım ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor.

KYK KREDİ VE BURS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu bu rakamlar 500 liradan 550 liraya çıkıyor. Bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. Yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak.” açıklamasında bulundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more