Sözcü Plus Giriş

Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman verilecek?

Sınavların sona ermesi ve notların açıklanmasıyla okulların kapanacağı tarih öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sonuna yaklaşırken öğrenci, öğretmen ve veliler de bir yandan “Okullar ne zaman kapanacak?” "Karneler ne zaman verilecek?" sorularının cevabını aramaya başladı. MEB, okulların ne zaman kapanacağını ve karnelerin ne zaman verileceğini açıkladı. İşte detaylar…

09:23 -
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman verilecek?

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği güne kısa bir süre kaldı. Yaz tatilini iple çeken öğrenciler okulların ne zaman kapanacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Peki “Karneler ne zaman verilecek?” “Okullar ne zaman kapanacak?” işte cevabı…

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

‘Okullar ne zaman kapanıyor' ve ‘yaz tatili ne zaman' soruları öğrencilerin ve velilerin sık sık merak ettiği konular arasında yer alıyor.

İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başladı ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM 16 EYLÜL 2019’DA BAŞLAYACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more