Sözcü Plus Giriş

YKS sonuçları için nefesler tutuldu! 2019 TYT AYT YDT sınav soru ve cevap anahtarı kontrol sistemi…

YKS’ye katılan adayların sınav sonuçları bekleyişi sürüyor. YKS'nin soru ve cevapları ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı ve öğrenciler sorular üzerinden puan hesaplamalarına başladı. YKS, AYT, YDT'nin resmi sonuçları için ise geri sayım sürüyor. ÖSYM YKS'nin resmi sonuçları için tarihi belirledi. İşte detaylar...

08:18 -
YKS sonuçları için nefesler tutuldu! 2019 TYT AYT YDT sınav soru ve cevap anahtarı kontrol sistemi…

YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. YKS, TYT, YDT ve AYT sonuçları ÖSYM sınav takvimine göre 18 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sabırsızlık sonuçlara göre sıramalarını merak ediyor. Tercih edilen üniversitelere girebilmek için sınavdaki sıralamalar puan kadar önem taşıyor ve bu sıralamalar ancak sınav sonuçları açıklandıktan sonra belli oluyor.

YKS SORU VE CEVAPLARI NASIL KONTROL EDİLİR?

Hayalini kurduğu üniversiteye ve bölüme girmek isteyen öğrenciler, ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 YKS sorularını ve cevaplarını araştırıyor. ÖSYM’nin resmi internet sayfasından AYT ve TYT soruları ve cevaplarını öğrenilebiliyor.

YKS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

yks sözcü ile ilgili görsel sonucu

GÖZLER YKS SONUÇLARINDA

ÖSYM'nin takvimine göre, YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak.

YKS SONRASI AÇIKLAMA

188 sınav merkezinde uygulanan YKS'nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi'ne (YDT) ilişkin değerlendirmede bulundu. AYT'ye 2 milyon 24 bin 596 adayın başvurduğunu, 295 bin 601 kişinin bu sınavda görev aldığını aktaran Aygün, sınavın 6 bin 450 binada 107 bin 442 salonda gerçekleştirildiğini kaydetti. YDT için de 137 bin 773 adayın başvuruda bulunduğunu hatırlatan Aygün, bu oturumun da 871 bina ve 10 bin 17 salonda düzenlendiğini, sınavda 25 bin 855 kişinin görev aldığını ifade etti. ÖSYM Başkanı Aygün, AYT'nin saat 13.15'te, YDT'nin ise 17.45'te tamamlandığını belirterek, şunları kaydetti:

“YKS kapsamında bugün düzenlenen Alan Yeterlilik Testi ile Yabancı Dil Testi'ni de tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamladık. Böylelikle 2019-YKS sınav aşamasını tamamlamış olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2019-YKS sonuçları 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve değerli ailelerine şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more