Sözcü Plus Giriş

Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Ramazan Bayramı’nın geçmesinin ardından şimdi akıllarda ‘Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?’ sorusu var. Peki, emeklilerin merakla beklediği bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak. İlk defa geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilen ikramiyeleri bu yıl da devam etti. İşte bayram öncesi ödenmesi beklenen ikramiyelerin tarihi ve miktarı ile ilgili detaylı haberimiz…

08:13 -
Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

İlk olarak 2018 yılında başlanan emekliye bayram ikramiyesi ile geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda bin TL ikramiye ödemesi alan emeklilerin gözü şimdi Kurban Bayramı ikramiyesinde. 2019'un ikinci ödemesi olan ‘Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?' sorusunu merakla bekleyenler için konuya ilişkin bir haber hazırladık. İşte milyonlarca emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi zamanı hakkındaki detaylar…

2018 yılında her iki bayramda bin TL ikramiye alan emekliler 2019 yılında da Ramazan Bayramı'ndan önce ikramiyelerine kavuştu. Şimdilerde yılın ikinci ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını araştırmaya başlayan milyonlarca emekli için tarih belli oldu.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs'ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini Ağustos ayında alacaklar. Bu sene Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Buna göre de ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Daha önce olduğu gibi yine biner lira olması beklenen ikramiyeler emeklilerin yüzünü güldürecek.

İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacaktır.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
Şehit yakınları ve gaziler
Ölüm aylığı alanlar
Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
Geçici köy korucuları
Şeref aylığı alanlar
Şampiyon sporcular,
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

YENİ EMEKLİ OLANLAR FAYDALANABİLECEKLER Mİ?

2019'da Kurban Bayramı'nın 11-14 Ağustos tarihlerine denk gelmesi ile ikramiyelerin 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu tarihten önce emekli olanlar bin TL'lik bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more