Sözcü Plus Giriş

Antalya hem yazı hem kışı yaşıyor

Antalya'da 1850 metre yükseklikteki Saklıkent Kayak Merkezi'nde sezon açıldı. Kayak tutkunları kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı pistte kızakla kayarken, bazı vatandaşlar hava sıcaklığının 17 derece olduğu Konyaaltı'nda denize girdi. 

09:13 -
Antalya hem yazı hem kışı yaşıyor

Türkiye’nin birçok bölgesinde kış mevsimi etkisini gösterirken Antalya, aynı günde iki farklı mevsimi bir arada yaşıyor. Hava sıcaklığının 17, deniz suyu sıcaklığının 19 dereceyi bulduğu kent merkezindekiler, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde sıcak havanın keyfini çıkardı.

EKVATORA EN YAKIN KAYAK MERKEZİ

Bazı vatandaşlar da kar kalındığının 25 santimetreye ulaştığı Saklıkent Kayak Merkezi’nde kızakla kaydı. Saklıkent Kayak Evi yöneticisi Cuma Özaydın, sezonun nisan ayına kadar süreceğini tahmin ettiklerini belirterek, “Burası Ekvator çizgisine en yakın kayak merkezi. Önümüzdeki birkaç gün içinde yoğun kar yağışı bekliyoruz. Kar kalınlığının bir metrenin üzerine çıkmasını umut ediyoruz” dedi.

Saklıkent’e 50 kilometre mesafedeki Konyaaltı’nda denize giren Asuman Özkan ise Antalya’da yaşayanların çok şanslı olduğunu ve kentin dağlarında kar olmasına rağmen denize girilebilecek bir havasının olduğunu söyledi. (DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more