Sözcü Plus Giriş

Ayı saldırısında yaralandı, 12 saat sonra helikopterle kurtarıldı

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde yaylada odun toplarken bir ayının saldırısına uğrayan Erhan Çubuk yaralandı. Sabaha kadar bölgede kaldığı öğrenilen yaralı, askeri helikopterle alınarak Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

13:09 -

Edinilen bilgiye göre, İlçeye bağlı Mercan Yaylası bölgesinde hayvancılık yapan 39 yaşındaki Erhan Çubuk, dün akşam saatlerinde odun topladığı esnada ayının saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan Çubuk, yaylacılardan yardım isterken durum AFAD ve 112 ekiplerine bildirildi. Jandarmadan yardım istenmesi üzerine Skorsky tipi askeri helikopter, AFAD ve sağlık ekiplerini bölgeye ulaştırdı Erhan Çubuk çevredekilerin de yardımıyla helikopterin bulunduğu bölgeye ulaştırıldı. Helikoptere alınan Çubuk Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sağlık durumu iyi olan Çubuk, akşam saatlerinde odun topladığı esnada bir anda ayının saldırısına uğradığını söyledi. Çubuk, “Geriye doğru kaçmama rağmen üzerime saldırdı. Yuvarlandım. Sabaha kadar bölgede bekledim. Sonra ateş yakarak yerimi bildirince askeri helikopter gelip beni aldı” dedi.

TUNCELİ (İHA)

Son güncelleme: android-time 13:22 08.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more