Sözcü Plus Giriş

Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Bakan bekçi alımı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı. Bekçi alımı konusunda tam tarih verilmese de, mart ayı başında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını söyledi. Bekçi alımında net tarihin ve diğer ayrıntıların Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi tarafından resmi internet adresinden açıklanması bekleniyor.

14:00 -
Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Bakan bekçi alımı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında bekçi alımı tarihini duyurdu. Aynı zamanda bekçi alımı şartları da belli oldu. Peki 2019 bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı.

BEKÇİ ALIMI SINAVLARI NASIL YAPILIYOR, NELER SORULUYOR?

Ön sağlık kontrolünü geçen adaylar giriş sınavlarına alınıyor. Giriş sınavları; yazılı, fiziki yeterlilik ve sözlü sınavlardan oluşmaktadır. Yazılı sınav, test şeklinde yapılır. Adaylara beş şıktan oluşan çoktan seçmeli 100 soru sorulur. Sınav soruları; Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Genel Kültür alanlarından oluşur. Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

bekçi sözcü ile ilgili görsel sonucu

BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER?

Türk vatandaşı olmak, İlkokulu bitirmiş olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gibi şartlarla başvuru yapılabiliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more