Sözcü Plus Giriş

Bursa’da sondaj çalışmasında işçiler zehirlendi! 2 ölü var

Bursa'da, sondaj çalışması sırasında 1 metre çapındaki borunun içinde çalışırken su tahliye motorundan çıkan gazdan zehirlenen 6 işçiden 2'si yaşamını yitirdi.

19:56 -

Nilüfer ilçesi 100. Yıl Mahallesi İzmir Yolu Caddesi’nde sondaj çalışması için yaklaşık 1 metre çapındaki borunun içine giren 6 işçi, yağmur suyunu tahliye eden motordan çıkan gazdan etkilendi.

FOTO: İHA- Girdikleri kanalizasyon borusunda gazdan zehirlenen 6 işçiden 5'i çıkarıldı.

İşçilerden 2’si hayatını kaybetti. FOTO: İHA

Arkadaşlarının fenalaştığını fark eden diğer çalışanlar durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine çok sayıda 112 Acil Servis, itfaiye, AFAD ve Nilüfer Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin çalışmasıyla işçiler Yasin (18) ve Musa Balandi, Mehmet Ali Ege, İbrahim Orçan ve Mehmet Aydın borudan çıkarılarak Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Yasin Balandi kurtarılamadı.

FOTO: İHA - BURSA'DA SONDAJ YAPTIKLARI SIRADA SU KUYUSUNDA METAN GAZINDAN ZEHİRLENEN 5 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI.

FOTO: İHA

Ekiplerin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu sıkıştığı borudan çıkarılan diğer işçi Atilla Balandi’nin (25) de hayatını kaybettiği belirlendi. Atilla Balandi’nin cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

FOTO: AA

FOTO: AA

KARDEŞİNİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORDU

Yasin, Atilla ve Musa Balandi’nin kardeş olduğu belirtildi.  Atilla Balandi’nin olay sırasında dışarıda olduğu, kardeşi Yasin Balandi’yi kurtarmak isterken zehirlendiği öğrenildi.

FOTO: AA

FOTO: AA

Yasin Balandi’nin, borudan çıkarıldıktan sonra kalbinin durduğu, sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı suni teneffüs ve kalp masajıyla hayata döndürüldüğü ancak hastanede yaşamını yitirdiği ifade edildi. AA

FOTO: AA

FOTO: AA

Son güncelleme: android-time 22:20 05.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more