Sözcü Plus Giriş

Isparta’da katliam! Onlarca köpek ölü bulundu

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesindeki çöplük alanda 30’dan fazla köpek ölü halde bulundu. Isparta Hayvan Koruma Derneği üyeleri olayla ilgili sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada, "Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, bu kadar hayvan katledilirken neredeydiniz?" ifadelerini kullandı.

00:26 -

Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar kasabasındaki çöp depolama alanında 30 Aralık 2018 tarihinde 30'dan fazla köpek ölüsü bulundu. Kış döneminde çöplük alanlara sokak hayvanları için yiyecek bırakan Isparta Hayvan Koruma (ISHAYKO) Derneği üyeleri ölü köpekleri görünce Tarım ve Orman Müdürlüğüne haber verdi.

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ

Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine giderek incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri hayvanların nasıl ve neden öldüklerinin belirlenmesi için numune alarak laboratuvara gönderdi. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ISHAYKO Derneği'nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, bu kadar hayvan katledilirken neredeydiniz?” sorusu yöneltildi.

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

“TOPLU KATLİAM”

Bölgeye giderek incelemelerde bulunan ISHAYKO Derneği Başkanı Aynur Gül Asem, cep telefonu ile çekilen video görüntülerinde bölgede toplu bir katliam yapılmış olabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Asem, “Şarkikarağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesine ait çöplükte sadece sayabildiğimiz 30’dan fazla vahşice katledilmiş can, maalesef çok üzgünüz. Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlisi, veterinerleri ve jandarma eşliğinde hayvanlar sayıldı, ölüm sebepleri araştırılmak üzere numuneler gönderildi. Dernek olarak bunu yapanların araştırılması; hayvana, insan sağlığına, doğaya zarar vermekten haklarında işlem yapılması için şikayette bulunduk, konu savcılığa intikal etti. Bu vahşeti yapanların cezasız kalmaması için konunun takipçisi olacağız” dedi. İHA

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

Son güncelleme: 00:42 04.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more