Sözcü Plus Giriş

‘AKP şokla karşılaşacak’ dedi… Oy oranı verdi!

Bir televizyon programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 2019 yerel seçimlerinde AKP'nin bir şokla karşılaşacağı endişesi taşıdığını bunun nedeni olarak da Saadet Partisi'ni gördüklerini belirten Karamollaoğlu, "Benim öyle bir kanaatim var ki bu şimdi yüzde 20'nin altına indi" diye konuştu.

21:53 -
‘AKP şokla karşılaşacak’ dedi… Oy oranı verdi!

Karamollaoğlu, yaklaşık 15-16 senedir Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çevresindekilerin Saadet Partisi’nin adını ağzına almadıklarını ancak bu durumun son aylarda bozulduğunu belirterek, “Saadet Partisi her gün gündemlerinde. Türkiye siyasetinde çok ciddi bir dalgalanma ve değişiklik arzusu var. Bu değişiklik arzusu nedeniyle bize karşı bir teveccüh doğdu. Bunlar arasında sosyal demokratlar da var milliyetçiler de. Özellikle güneydoğudaki Kürtlerin arasında da var, İstanbul’un başka yerlerinde de. Ama en ciddi kayma AK Parti’nin içinde” dedi.

İLGİLİ HABERKaramollaoğlu: Ak Parti yoruldu artık ülkenin problemlerine çözüm üretemiyorKaramollaoğlu: Ak Parti yoruldu artık ülkenin problemlerine çözüm üretemiyor

“BİR ŞOKLA KARŞILAŞACAĞI ENDİŞESİNİ TAŞIYOR”

Karamollaoğlu, ‘düne kadar kendilerini dinlemeyen kesimlerin ilgisinin Saadet Partisi’ne kaydığını’ savunarak şunları söyledi:

“Eğer böyle giderse bizim altımızı da oyarlar diye telaşa kapıldılar (AK Parti). Yani geçen seçimlere giderken bazı anketlerde AK Parti’nin kemikleşmiş oyu başlangıçta yüzde 24 görünüyordu, yüzde 8 oy daha elde ederek yüzde 32’ye ulaştı. Ancak seçmen verdiği oyu sorguluyor. AK Partili oyunu başka bir yere vermiyor. Toplam oyu yüzde 32’de, geriye kalanlar dağıtılmış durumda. O zamanlar seçime doğru bu rakam ‘Yüzde 24’ten yüzde 22,5’e buçuğa düştü’ demişlerdi. Benim öyle bir kanaatim var ki bu şimdi yüzde 20’nin altına indi. Bu seçimlerde AK Parti bir şokla karşılaşacağı endişesini taşıyor bunun nedeni olarak da bizi görüyor. Bundan dolayı da kılıçları kınından çıkardılar. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere bütün güçleriyle bize karşı bir kampanya başlattılar. Ben buna üzülüyorum.”

Son güncelleme: 12:55 27.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more