Sözcü Plus Giriş

AKOM’dan İstanbul için flaş kar yağışı uyarısı! Bu gece başlıyor…

İstanbulluları ilgilendiren son dakika kar yağışı uyarısı AKOM'dan ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada İstanbul'da pazartesi günü sabahın ilk saatlerinden itibaren meydana gelecek yağışların, salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin edildiği bildirildi.

17:45 -
AKOM’dan İstanbul için flaş kar yağışı uyarısı! Bu gece başlıyor…

Son dakika haberlerine göre; Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bu geceden itibaren İstanbul genelinde kar yağışının etkili olacağının tahmin edildiğini bildirdi.Güney kıyılarında 1-3 cm kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm arasında kar yüksekliği beklendiğinden buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarı yapıldı.

AKOM UYARDI: İL GENELİNDE KAR YAĞIŞI VE SOĞUK HAVA ETKİLİ OLACAK

AKOM’dan yapılan açıklamada, “03 Ocak 2019 Cuma gününden itibaren etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle şehir merkezinde aralıklarla karla karışık yağmur ve kısa süreli kar yağışı yaşanırken; Çatalca, Silivri ve Arnavutköy gibi batı ilçelerimizde yağışlar çoğunlukla kar şeklinde görülmüştür. Çatalca’ya bağlı mahallelerde (başta Binkılıç olmak üzere) 10-25 cm aralığında kar yüksekliği ölçülmüştür.” denildi.

istanbul-meteoroloji

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul hava tahminlerini paylaştı.

Açıklama şöyle sürdürüldü: “Soğuk havanın 09 Ocak 2019 Çarşamba sabah saatlerine kadar etkili olması beklenirken, yağışların bu gece yarısından itibaren kuzey bölgelerimizden başlayarak il genelinde kar şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

“SALI AKŞAMINA KADAR SÜRECEK”

Salı akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle güney kıyılarımızda 2-5 cm, kuzey ve iç kesimlerde 5-15 cm arasında kar yüksekliği beklenmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların hiçbir olumsuzluk yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı. 7 bin 083 personel, bin 357 araç, köy yolları için 147 traktör, metrobüs güzergahında 33 kışla mücadele aracı göreve hazır.”

DHA

Son güncelleme: android-time 10:12 09.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more