Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji uyardı! Kar geliyor…

Meteoroloji'nin son dakika tahminine göre, ülkenin bir bölümünde bahar havası olurken, bir diğer yarısında ise kar ve soğuk hava hakim olacak. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi ile Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

21:55 -
Meteoroloji uyardı! Kar geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da ise Pazar günü 8derece, İzmir'de 16 derece dolaylarında seyreden sıcaklıklar bekleniyor…

İLGİLİ HABERSon dakika: Uyarı geldi kuvvetli kar ve bahar havası bir arada... Meteoroloji'den son tahminler!Son dakika: Uyarı geldi kuvvetli kar ve bahar havası bir arada... Meteoroloji'den son tahminler!

YÜKSEK KESİMLER DİKKAT!

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların, Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi ile Bursa’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLIYOR!

Yağışların dün akşam saatlerinden itibaren Artvin’in 700 metre ve üzeri rakımlı yerlerinde kar, doğusunda (Şavşat) yoğun kar (20-40 santimetre), Ardahan’da görülecek kar yağışlarının ise kuzeyinde (Posof, Hanak ve Damal) yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Önemli bir değişikliğin olmayacağı hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.  AA

 

Son güncelleme: 11:12 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more