Sözcü Plus Giriş

Uludağ’da ikinci cansız beden de bulundu

Bursa Valiliği Uludağ'da Küreklidere Şelalesi yakınlarında ikinci cansız bedenin de bulunduğunu açıkladı. Öğle saatlerinde bulunan cansız bedenin kayıp dağcılardan Efe Sarp'a ait olduğu kesinleşirken, ikinci cansız bedenin kime ait olduğu ise yapılan inceleme sonrası netlik kazanacak. Cenazeler Bursa Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

15:57 -
Uludağ’da ikinci cansız beden de bulundu

Uludağ’da 17 gündür devam eden arama kurtarma çalışmaları bugün birkaç saat arayla gelen acı haberlerle son buldu. AFAD, JAK, JÖH ve sivil arama kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Küreklidere Şelalesi yakınlarında öğle saatlerinde Efe Sarp’ın cansız bedeni bulundu. Birkaç saat sonra 37 yaşındaki Sarp’ın cansız bedenine bin 200 metre mesafede ikinci bir cansız beden daha bulundu.

Valilik, olay yerine kriminal jandarma ekiplerinin sevk edildiğini, helikopterin bölgenin uçurumlarla dolu olması sebebiyle buraya inemediğini, savcının talimatıyla cesetlerin belirli bir mesafeye taşındıktan sonra helikopterle nakil edileceğini duyurdu.

Kestel Stadyumu’na inen helikopterle arama kurtarma ve kriminal ekipleri bölgeye sevk edilmişti.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Hayatlarını kaybeden Efe Sarp ve Mert Alparslan ile ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “01/12/2019 tarihinde Uludağ Milli Parklar Bölgesinde yürüyüş sırasında kaybolan Efe Sarp ve Mert Alparslan’ın kaybolması olayı ile ilgili olarak yürütülen arama kurtarma çalışmaları sırasında 07/12/2019 tarihinde bulunan monta yakın bir bölgede 18/12/2019 günü saat 12.45 sıralarında Küreklidere mevki’inde montun bulunduğu alana 100 Metre mesafede su içerisinde bir adet ceset bulunmuştur. Yapılan çalışmalar sonrasında, aynı bölgede ilk cesede 1 km mesafede 2. bir ceset bulunmuş olup, cesetlerin kaybolan iki şahsa ait olma ihtimali bulunup, henüz kimlikleri tespit edilmemiştir. Her iki cesedin ölü muayene ve otopsi işlemlerine katılmak üzere Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının görevlendirildiği, otopsi yapılmak üzere nakil işlemlerinin başlatıldığı ve Adli Tahkikat’a devam edildiği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

CENAZELER BURSA’YA GETİRİLDİ

Uludağ'da kaybolan dağcıların cesetleri Bursa'ya getirildi. Buradan 112 ambulansıyla alınan cenaze otopsi için Adlî Tıp Kurumuna götürüldü. AJANSLAR

Son güncelleme: 15:59 22.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more