Sözcü Plus Giriş

ABD gemisinde corona dehşeti! 1 denizci öldü, 600 kişi pozitif

ABD’ye ait USS Theodere Roosevelt uçak gemisinde 1 denizci corona virüsü nedeni ile hayatını kaybetti. Yetkililer, yapılan tüm müdahalelere rağmen denizcinin hayatını kaybettiğini açıklarken, uçak gemisinde 600’ye yakın personelin corona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Güncellenme: 20:37, 13/04/2020
ABD gemisinde corona dehşeti! 1 denizci öldü, 600 kişi pozitif

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını ABD uçak gemisi USS Theodere Roosevelt uçak gemisine sıçramasının ardından 1 denizci bugün korona virüs nedeni ile hayatını kaybetti.

600 YAKIN PERSONELDE VİRÜS VAR

Donanma, tarafından yapılan açıklamada hayatını kaybeden denizcinin 30 Mart tarihinde durumunun kötüleşmesi nedeni ile yoğun bakıma alındığını aktarırken, denizcinin 9 Nisan tarihinden itibaren tedaviye yanıt vermediği ifade edildi.

Yetkililer, yapılan tüm müdahalelere rağmen denizcinin hayatını kaybettiğini açıklarken, uçak gemisinde 600'ye yakın personelin corona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Yetkililer, hayatını kaybeden personelin ismi ve rütbesi hakkında bir açıklamada bulunmadı.

GÖREVDEN ALINMIŞTI

Öte yandan geminin kaptanı Albay Brett Cozier'inin Pentagona, gemide yaşanan corona virüsü salgını nedeni ile yazdığı ve tahliye talebinde bulunduğu mektubun basına sızmasının ardından ABD Deniz Kuvvetleri Genel Sekreter Vekili Thomas Modly tarafından görevden alınmıştı. İHA

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü tespit edilen ABD uçak gemisi için flaş karar!Corona virüsü tespit edilen ABD uçak gemisi için flaş karar!