Boris Johnson duyurdu! İngiltere’de yeni normalleşme kararları…

İngiltere Başbakanı Boris Johnson corona virüsü (Covid-19) salgını kapsamında yaptığı açıklamada, "Normalleşme sürecinin 3. adımı 4 Temmuz'dan önce başlamayacak" dedi.

Boris Johnson duyurdu! İngiltere’de yeni normalleşme kararları…

İngiltere Başbakanı Boris Johnson günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, corona virüsü (Covid-19) nedeniyle kaydedilen ölüm oranlarının düşüşe geçtiğini ifade ederek normalleşme sürecinde uygulanacak yeni kararları ve değişiklikleri açıkladı.

Başbakan Johnson,corona virüsü nedeniyle uygulanan sosyal kısıtlamalarda yapılacak değişikliklerin “dikkatli, orantılı ve güvenli” olmasının sağlanacağını belirtti. Johnson, “İkinci bir zirveden kaçınmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

PAZARTESİ GÜNÜ TÜM İŞ YERLERİ AÇILIYOR

Başbakan Johnson, İngiltere’deki hayvanat bahçelerinin ve açık hava etkinliklerinin pazartesi gününden itibaren sosyal mesafe kurallarına uyma şartıyla yeniden açılmasına izin verildiğini ifade etti. Johnson, ibadethanelerin de hafta sonundan itibaren yeniden açılacağını duyurdu.

İngiltere’de pazartesi günü tüm dükkanların yeniden açılabileceğini ve işletmelerin Covid-19 önlemlerine uymak zorunda olduklarına dikkat çeken Johnson, “Normalleşme sürecinin 3. adımı 4 Temmuz’dan önce başlamayacak” dedi.

Johnson, enfeksiyon oranının tüm ilköğretim öğrencilerinin okula dönmesine izin verecek kadar düşük olmadığını ifade ederek enfeksiyonun ilerlemeye devam ettiği sürece tüm öğrencilerin okula Eylül ayında dönmesinin planladığını aktardı.

EV ZİYARETLERİ SERBESTLEŞTİ

Boris Johnson yalnız yaşayan insanlar için kısıtlamaların hafifletildiğini duyurdu. Johnson, 13 Haziran’dan itibaren İngiltere’deki bekar yetişkin hane halklarının herhangi bir hane halkı ile bir “destek balonu” oluşturabileceğini bildirdi.

Bu durumun insanların birbirlerinin evlerine gidebilecekleri ve sosyal mesafeyi sürdürmek zorunda olmadıkları anlamına geldiğini açıklayan Johnson, “Yalnız yaşayan ve yalnız mücadele eden çok fazla insan var” diyerek destek balonundaki herkesin aynı evde yaşıyormuş gibi değerlendirebileceğini ifade etti.

Johnson, bu nedenle balonun herhangi bir üyesi semptom geliştirirse diğer tüm bireylerin kendini izole etmesi gerektiğini dile getirdi. Johnson ayrıca, “Bu değişikliği özellikle yalnız olanları desteklemek için yapıyoruz” dedi. (İHA)

İngiliz bilim insanı: Kısıtlamalar bir hafta önce başlasaydı, ölü sayısı azalırdı! İlginizi Çekebilir İngiliz bilim insanı: Kısıtlamalar bir hafta önce başlasaydı, ölü sayısı azalırdı! Corona virüsü aşısında flaş gelişme: Gelecek hafta başlıyor İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısında flaş gelişme: Gelecek hafta başlıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Avrupa Birliği Başbakan Bilim bilim insanı Corona Covid-19 Haber İngiltere Normalleşme Ölüm Pazartesi Reuters
Loading...