DSÖ’den corona açıklaması: Mevsim değişiminin etkisine dair bir veri yok!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), mevsim değişikliğinin corona virüsü salgınının yayılması üzerindeki etkisine dair veri olmadığını açıkladı.

DSÖ’den corona açıklaması: Mevsim değişiminin etkisine dair bir veri yok!

Dünya Sağlık Örgütü Acil Program Başkanı Mike Ryan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mevsimin veya hava sıcaklığının bu soruna çözüm olacağı beklentisine kapılamayız” ifadesini kullandı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Ryan, “Mevsim değiştiğinde virüsün daha saldırgan davranması veya daha etkili bulaşıp bulaşmaması yönünde elimizde bir veri yok” şeklinde konuştu.

Salgının ilk dönemlerinde bazıları, havaların ısınmasıyla Covid-19’un yayılmasının yavaşlayacağını iddia etmişti. Ancak kuzey yarım kürede virüs bahar aylarında yayılmaya devam ederken bu iddia da ağırlığını kaybetti.

Kişisel koruma ekipmanlarında yaşanan tedarik sorununun dünya çağında önemini korumaya devam ettiğini belirten Ryan, “Bazı ülkelerde sağlık sistemleri zorluk çekiyor ve büyük bir baskı altındalar” dedi.

Corona virüsü salgınına karşı sıra dışı maske! İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınına karşı sıra dışı maske! Corona kısıtlamasını ihlal eden Prens Joachim'e ceza yağdı! İlginizi Çekebilir Corona kısıtlamasını ihlal eden Prens Joachim'e ceza yağdı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
BBC Türkçe Belçika Corona Covid-19 Dünya Euro İngiltere İspanya Maske para Reuters Sağlık Teknoloji TÜRKÇE
Loading...