Sözcü Plus Giriş

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye’ye geliyor

NATO tarafından yapılan yazılı açıklamada, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Pazartesi günü Türkiye’yi ziyaret edeceği aktarıldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:24, 02/10/2020
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye’ye geliyor

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan NATO Merkez Karargahı tarafından yapılan yazılı açıklamada, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Pazartesi günü Türkiye'yi ziyaret edeceği aktarıldı.

Açıklamada, “Sayın Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer üst düzey hükümet yetkilileri ile görüşecek'' denildi.

TÜRKİYE’NİN ARDINDAN YUNANİSTAN’A GİDECEK

NATO, Stoltenberg'in Türkiye ziyaretinin ardından Salı günü de Yunanistan'ı ziyaret edeceğini açıklarken, Genel Sekreter'in ziyareti sırasında Başbakan Kyriakos Mitsotakis, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ile bir araya geleceğini ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerginliğinin tırmanması sonrası bölgede tansiyonun düşmesi için inisiyatif alan NATO, gerçekleştirilecek bu ziyaretler ile taraflar arasındaki diyaloğu pekiştirmeyi hedefliyor. (İHA)

İlginizi ÇekebilirAB zirvesinde Türkiye'ye yaptırım tehdidi: Tüm seçenekleri kullanırızAB zirvesinde Türkiye'ye yaptırım tehdidi: Tüm seçenekleri kullanırız İlginizi ÇekebilirNATO ve MSB'den Doğu Akdeniz açıklaması!NATO ve MSB'den Doğu Akdeniz açıklaması!

 

Yayınlanma Tarihi:17:43,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more