Corona virüsü: Tablo giderek daha vahim bir hâl alıyor! Ölü sayısı hızla artıyor

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı dehşete düşüren corona virüsü nedeniyle ölü sayısı 1115'e yükseldi. Ayrıca Aralık 2019'da ortaya çıkan corona virüsünde tespit edilebilen vaka sayısı 45 bin 171 olurken, hastaların 4 bin 794'ünün iyileştiği öğrenildi. İşte corona virüsüne dair merak edilen son dakika gelişmeleri...

Corona virüsü: Tablo giderek daha vahim bir hâl alıyor! Ölü sayısı hızla artıyor

Bugüne dek tespit edilebilen vaka sayısı 45 bin 171 olurken, hastaların 4 bin 794’ünün iyileştiği öğrenildi.

Aktif corona virüsü vakası 39 bin 262 olarak açıklanırken, 6 bin 216 kişinin sağlık durumunun kritik olduğu ifade ediliyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan son açıklamada ölü sayısı 1112 olarak verilirken, ‘worldometers’ sitesi 1115 kişinin virüse bağlı nedenlerle öldüğünü bildirdi.

Reuters’ın haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri salgının terörizmden daha büyük bir küresel tehdit olduğunu belirtti.

‘NİSAN SONUNDA BİTEBİLİR’

Çin devletinin salgın konusundaki baş tıbbi danışmanı Zhong Nanshan, dün yaptığı açıklamada virüsün yayılımının bu ay zirve yaptıktan sonra azalarak nisan ayında biteceğini tahmin ederken, bazı uzmanlar ise bu tarihlere şüpheyle yaklaşıyor.

Dünya Sağlık Örgütü hastalığa neden olan virüse COVID-19 isminin verildiğini açıkladı. İsimlendirme CO-korona, VI-virüs ve D-İngilizce hastalık anlamına gelen “disease” kelimeleri kullanılarak yapıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Dünya İngilizce korona Reuters Sağlık son dakika
Loading...