Sözcü Plus Giriş

DSÖ Bölge Müdürü koca bir kıta için uyardı: Hızlanarak devam ediyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün Amerika Kıtası Bölge Müdürü Carissa Etienne, Amerika kıtasındaki corona virüsü vakalarının 4 milyona yaklaştığını ve salgının hız kazanmaya devam ettiğini açıkladı.

Güncellenme: 11:14, 22/06/2020
DSÖ Bölge Müdürü koca bir kıta için uyardı: Hızlanarak devam ediyor

PAN Amerikan Sağlık Örgütü’nün olağan bilgilendirme toplantısında konuşan DSÖ Amerika Bölge Müdürü Etienne, Brezilya’nın Amerika kıtasındaki vakaların yüzde 23’üne sahip olduğuna dikkat çekti ve kıta genelinde 204 binden fazla ölüm yaşandığı belirtti.

Etienne uyarılarla dolu açıklaması sırasında korkutan bir veriyi de paylaştı ve “Bulaşma hızında hiç yavaşlama görülmüyor” dedi.

GÜNEY YARIM KÜREDE KIŞ BAŞLIYOR

PAN Amerikan Sağlık Örgütü’nde görevli Aldigieri ise corona virüsünün yayılması sevdiği sonbahar ve kış aylarından endişe ettiğini belirtti.

Uzmanlara göre, güney yarım kürede yeni başlayan kış ayları virüsün yayılmasını hızlandırıyor.

Yetkililer özellikle Şili’de artan vaka sayıları ve Brezilya’da verimli uygulanmayan sosyal mesafe tedbirlerinin ölüm sayılarını çok daha hızlı artırmasından endişeli.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsünde son durum: Meksika'da rekor, Brezilya ikinci sıraya yükseldiCorona virüsünde son durum: Meksika'da rekor, Brezilya ikinci sıraya yükseldi
Yayınlanma Tarihi:18:44,