Sözcü Plus Giriş

İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğun bakıma alındı

Corona virüsü testi pozitif çıkan 55 yaşındaki İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın semptomları ağırlaştığı için yoğun bakıma kaldırıldığı açıklandı. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada Johnson'a kötü bir şey olması halinde yerine Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın geçeceği belirtilmişti.

Sozcu.com.tr
22:18 -
İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğun bakıma alındı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson kısa bir süre önce corona virüsü için test yaptırmış ve sağlık bakanı ile birlikte testi pozitif çıkmıştı.

Johson geçtiğimiz Pazar günü durumu kötüleştiği için hastaneye kaldırılmıştı.

Akşam üzeri yapılan son açıklamada ise Johnson’ın durumunun ağırlaşması üzere yoğun bakıma kaldırıldığı belirtildi.

Johnson, Pazar günü St. Thomas Hastanesi’ne getirilmişti. Reuters

YETKİLERİNİ DIŞİŞLERİ BAKANINA DEVREDECEK

The Guardian’da yer alan habere göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Sözcüsü geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Johnson’ın hasta olması durumunda Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın görevleri devralacağını duyurmuştu.

Sözcü ayrıca, Raab’ın da hasta olması durumunda başbakanın, bakanlarından herhangi birisine sorumluluk verme yetkisine sahip olduğunu da eklemişti.

Johnson’ın testinin pozitif çıkmasının ardından Raab’a da test yapıldı ve testinin iki kez negatif çıktığı açıklanmıştı.

Carrie Symonds ve Boris Johnson – Reuters

JOHNSON’IN SEVGİLİSİ DE SEMPTOM GÖSTERMİŞTİ

İngiltere Başbakanı Johnson'ın hamile olan sevgilisi Carrie Symonds corona virüsü semptomları gösterdiğini açıklamıştı.

Johnson’ın 32 yaşındaki hamile sevgilisinin bu açıklaması yürekleri ağza getirmişti.

Carrie sosyal medyadan yaptığı açıklamada, geçtiğimiz haftayı corona virüsü semptomları nedeniyle yatakta geçirdiğini belirtmişti.

7 günlük bir dinlenmenin ardından şu an kendini daha güçlü hissettiğini belirten Carrie düzelme sürecinde olduğunu ifade etmişti.

Carrie mesajında corona için test yaptırma ihtiyacı duymadığını da bildirmişti.

BORİS JOHNSON KİMDİR?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 19 Haziran 1964 yılında Amerika’da doğdu. Osmanlı'nın son döneminde Dahiliye Nazırlığı yapmış olan Ali Kemal'in torunu olan Stanley Johnson'ın oğlu olan Boris Johnson, Britanyalı muhafazakâr politikacı ve gazetecidir.

Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra The Times'ta kariyerine başladı. Daha sonra editör asistanı olduğu The Daily Telegraph'a geçti. 1999'da The Spectator'da editör oldu. 2001 Genel Seçimlerinde Avam Kamarasına seçildi ve ülkenin önde gelen siyasetçileri arasında yerini aldı.

İngiltere Muhafazakâr Parti'nin Henley milletvekili iken girdiği yerel seçimlerde, 1 Mayıs 2008 tarihinde Londra Belediye Başkanı seçildi ve 2016 yerel seçimlerine kadar bu görevini sürdürdü. 13 Temmuz 2016 tarihinde David Cameron'un yerine başbakan olan Theresa May tarafından Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı olarak görevlendirildi.

 

İLGİLİ HABERBoris Johnson kimdir? İngiltere Başbakanı Boris Johnson hayatı...Boris Johnson kimdir? İngiltere Başbakanı Boris Johnson hayatı...

 

İLGİLİ HABERBoris Johnson'dan hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk mesaj!Boris Johnson'dan hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk mesaj!

 

İLGİLİ HABERİngiltere'de coronadan ölenlerin sayısı yükseldi!İngiltere'de coronadan ölenlerin sayısı yükseldi!
Son güncelleme: 11:31 10.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more