Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı corona virüsü sebebiyle mart ayında kapanan ve bir daha açılmayan okulların, 31 Ağustos tarihinde açılacağını bildirdi. Hatırlanacağı gibi, Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının görüldüğü mart ayında okullar kapatılmış, öğrenciler eğitimini EBA TV üzerinden yapmıştı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim döneminde belirlediği tarihler…

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi belli oldu

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği açıklama, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlık, yayınladığı bildiriyle okulların 31 Ağustos tarihinde başlayacağını duyurdu. Peki, okullar o tarihte açılabilecek mi? İşte yapılan son açıklamalar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye'de corona virüsü sebebiyle okullar mart ayında kapanmış ve öğrenciler eğitimlerini online olarak yapmıştı. Yeni eğitim döneminde okulların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Yayınlanan takvime göre okullar 31 Ağustos tarihinde açılacak.

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK MI?

Bakan Selçuk açıklamaları şöyle;

* Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos'ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz.

* “Bir süre açmayın, uzaktan eğitime devam edin” denirse biz buna hazırız. Seyrekleştirme modeli deneyin derlerse buna da hazırız. Neden hazırız, bir yıl sonrasının içeriklerini bitirmek üzereyiz. O kadar hazırız.

* Bizim beklentimiz şu: Verilere bakarız, ağustos sonu, eylül başında nasıl bir tablo varsa hareket planımızı ona göre uygularız. Her türlü altyapımız ve imkanımız fazlasıyla var.

Bilim Kurulu Üyesi Tezer'den okullarla ilgili önemli açıklama İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu Üyesi Tezer'den okullarla ilgili önemli açıklama

MEB 2020-2021 EĞİTİM TAKVİMİ YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi konulu genelge gönderildi.

Genelgede şu ifadeler yer aldı

* 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda yüz yüze eğitim yapılamadan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Canlı Sınıf Uygulamaları ile EBA TV (İlkokul, Ortaokul ve Lise) yoluyla uzaktan eğitim ile tamamlanmış olup resmî ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 2020-2021 ders yılı, öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik Bakanlığımızca hazırlanan ‘Eğitim Programı’ ile başlayacaktır.

* Bu bağlamda Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ait çalışma takviminin ilgi (a) ve (b) Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıdaki şekilde düzenlenmesi uygun görülmüştür.

DÖNEM 31 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK

Genelgede 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğretmenlerin mesleki çalışmalarının 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacağı belirtilirken birinci dönemin 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayıp 22 Ocak 2021 Cuma günü sona ereceği ifade edildi.

Bilim canlı Corona Cuma EBA meb Milli Eğitim Bakanlığı okul Pazartesi Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye yüz yüze
Loading...