ÖSYM, 2020 YKS için sınav günü açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerini yayımladı!

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak olan YKS sınavı için ÖSYM'den yeni bir duyuru yapıldı. ÖSYM, 2020-YKS için sınav günü açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesini yayımladı. Sınava girecek adaylar sınav günü 'Geçici Kimlik Belgesi' başvurularını nüfus müdürlüklerinden belirli saatler arasında yapabilecek.

ÖSYM, 2020 YKS için sınav günü açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerini yayımladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak olan YKS hakkında duyuru yayımladı. YSK için sınav günü açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesi yayımlandı. T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olan adaylar, YKS günü açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden ‘Geçici Kimlik Belgesi’ başvurusunda bulunabilecek.

ÖSYM, YKS GÜNÜ AÇIK TUTULACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNİ YAYIMLADI

ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

27 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00- 17.00 SAATLERİ ARASINDA VE 28 HAZİRAN 2020 PAZAR GÜNÜ 07.00 – 15.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Loading...