YKS sınav giriş belgeleri erişime açıldı… YKS sınavı ne zaman?

Corona virüs salgının en olumsuz etkilediği alanlardan biri olan sınavlar denildiğinde ilk akla gelen YKS oluyor. Haziran ayının 27 ve 28'in de yapılacak sınavlar için YKS sınav giriş belgesi açıklandı. İşte YKS sınav giriş belgesi ekranı...

YKS sınav giriş belgeleri erişime açıldı… YKS sınavı ne zaman?

Eğitimi sekteye uğratan corona virüsü gölgesinde gerçekleştirilecek olan YKS için sayılı gün kaldı. Milyonlarca öğrencinin giriş yapacağı YKS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı.İşte YKS tarihi ve detaylar…

YKS NE ZAMAN?

-TYT, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 165 dakika sürecektir.
-AYT, 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecektir.
-YDT, 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav, 15.45’te başlayacak ve 120 dakika sürecektir.

Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

DİKKAT: Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklardır.

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM, YKS sınav giriş belgelerinin erişime açıladığını duyurdu. Öğrenciler, YKS sınav giriş belgelerine https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sınav giriş belgelerini ulaşabilecekler.

ais Corona Cumartesi internet ÖSYM pazar sınav sınav yerleri YKS
Loading...