1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar nasıl sorgulanır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı corona virüsü salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım parası vermeye devam ediyor. Bu süreçte sosyal yardım başvurusu yapmak ve başvuru sonucunu sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar nasıl sorgulanır?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, toplam 620 bin haneye yardımın ulaştığını ve 3. faz döneminin diğer aşamalar gibi başlayıp bitmeyeceğini açıklamıştı. İşte sosyal yardım almak isteyenler için başvuru adımları…

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU EKRANI

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Foto: shutterstock / Sosyal yardım başvurusu yapmak ve başvuru sonucunu sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL sosyal yardım başvurusu toplamda 3 adımdan oluşmaktadır.

İlk adımda T.C. Kimlik Numarası, isim soy isim, resmi ikamet adresi, doğum tarihi, medeni durumu, çocuk sayısı, telefon numarası, e-posta adresi, çalışma durumu, çalışıyorsa aylık toplam maaş, sosyal yardım alınıp alınmadığı, kirada oturup oturulmadığı ve oturuluyorsa aylık kira gideri miktarı, aylık fatura miktarları, hanede yaşayan toplam kişi sayısı, hanenin toplam aylık geliri, banka hesabının olup olmadığı gibi bilgiler talep edilecek.

Bu işlemlerin ardından devam et butonuna basılacak. Sonraki sayfada bilgiler kontrol edildikten sonra işlem tamamlanacak.

T.C. Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0 – Pazartesi
2 – Salı
4 – Çarşamba
6 – Perşembe
8 – Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

aile banka Çarşamba Çocuk Corona Cuma e-devlet nasıl yapılır Pazartesi Perşembe salı