Coronaya yakalanan Maçoğlu ile temaslı 4 başkan karantinada

Corona virüsü testi pozitif çıkan Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu ile temasları olan CHP’li 4 ilçe belediye başkanı, aileleriyle birlikte evlerinde karantinaya alındı.

Coronaya yakalanan Maçoğlu ile temaslı 4 başkan karantinada

Corona virüsü testi pozitif çıkan ve Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavisine başlanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Munzur Özgür Aksın Meclisi Toplantısı'na katılan 3 başkan ile bir etkinlikte bir araya gelen 1 ilçe belediye başkanı evlerinde karantina uygulamasına başladı.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan'ın bir hafta, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun'un ise, 14 gün evinde karantinada olacağı öğrenilirken, başkanlar ve ailelerinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve herhangi bir hastalık belirtisi göstermedikleri belirtildi.

“KAPALI ALANDA TOPLANTI YAPMIŞTIK”

İl Sağlık Müdürlüğünün uyarısıyla kendilerini izole ettiklerini belirten Ovacık İlçe Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül şöyle konuştu:

* Biz geçen hafta iki toplantı yaptık belediye başkanın da olduğu kapalı bir mekanda toplantı vardı. Daha sonra 4 belediye başkanımızı çay içmek için makama çağırmıştı orada uzun bir süre kaldık.

* Sonrasında böyle bir durum yaşanınca o toplantıda bulunan kişileri Sağlık İl Müdürlüğü tespit etmiş toplantıda bizimde adımız olduğundan dolayı dün Sağlık Müdürlüğü tarafından arandık izole olmamız gerektiğini söylediler bizde ikazlara uyuyoruz. Şuanda bende bir belirti yok iyiyim.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çay CHP Corona Sağlık Tunceli
Loading...