Sözcü Plus Giriş

EBA TV’de dersler başladı! EBA TV uzaktan ders programı ve frekans ayarları…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından corona virüsü nedeniyle ara verilen eğitime EBA TV'de başlandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri uzaktan eğitimin hangi platformlardan yayın yayınlanacağını ve uydu üzerinden hangi frekansları ayarlamaları gerektiğini araştırıyor. EBA TV ders programları, frekans ayarları ve tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

12:27 -
EBA TV’de dersler başladı! EBA TV uzaktan ders programı ve frekans ayarları…

Uzaktan eğitim süreci başladı. Corona virüsü önlemleri gereği okullara ara verilmesinin ardından bugünden itibaren uzaktan eğitim ile EBA TV’de dersler işlenecek. İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA TV’den verdi. EBA TV nasıl izlenecek, ders programı nereden öğrenilecek ve EBA TV uydu frekans bilgileri bu sorular arasında yer alıyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek EBA TV yayınının ayrıntıları…

EBA TV MERAK EDİLENLERİ

EBA TV kaç kanaldan yayın yapacak?
3 farklı kanal, HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan yayın yapılacaktır.

Hangi kanallar olacak?
EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılaacaktır.

EBA TV televizyon kanalları yayın akışlarına nereden ulaşabilirim?
Yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecektir.

Öğrenciler gün boyu TV başında mı olacaklar?
Öğrenciler EBA TV'den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip edeceklerdir. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecektir.

EBA TV yayınlarının tekrarları olacak mı?
Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine eba.gov.tr ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilir.

Ayrıca eba.gov.tr üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

Dersi hangi öğretmenler anlatıyor?
Millî Eğitim Bakanlığı'nın seçtiği alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatıyor.

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

Öğrenciler için EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime başlayacak.

Uydu: TURKSAT

Kanal: Trt Eğitim HD/1/2/3

Frekans: 12083 H 13750

EBA TV DERS PROGRAMI

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

İLGİLİ HABERMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması!Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more