Gündüzü geceye çevirdi! İstanbul, İzmir ve Ankara’ya hava durumu uyarısı…

Meteoroloji genel Müdürlüğü hava durumuna dair yeni uyarılarını yayınladı ve son dakika uyarılarında İstanbul, İzmir ve Ankara da yer aldı. Birçok noktada sağanak yağışın devam etmesi beklenirken yağış alan bölgelerde sıcaklıklar da birkaç derece düşecek. Bugün öğlen saatlerinden itibaren İstanbul'da bulutlar gündüzü geceye çevirdi, gök gürültülü sağanak yağış yer yer etkili oluyor...

Gündüzü geceye çevirdi! İstanbul, İzmir ve Ankara’ya hava durumu uyarısı…

Sağanak yağış yurdu terk etmiyor ve bugün İstanbul, Ankara, İzmir de dahil olmak üzere birçok şehirde yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Osmaniye, Hatay-Dörtyol, Amasya ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KARA BULUTLAR İSTANBUL’U SARDI

İstanbul’u saran bulutlar gündüz vakti güneşin kaybolmasına neden oldu. Yer yer sağanak yağış etkili olurken uyarılara göre yağmur birkaç gün daha devam edecek.

YAĞIŞLAR SÜRÜYOR SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Tahminlere göre batı bölgelerde sıcaklıkların 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BİRÇOK ŞEHİR İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara, Kuzey Ege (İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz, Aydın, Muğla’nın kıyı kesimleri, Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...