Sözcü Plus Giriş

Havai fişek kâbusu sürüyor… 4 mahalle kapatıldı

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında imha edilmek için bekleyen yaklaşık 1 buçuk ton patlamamış malzemenin olduğu belirlendi. Fabrika yakınında bulunan 4 mahalleye, tedbir amacıyla giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Erhan KAYTANBAY
09:31 -
Havai fişek kâbusu sürüyor… 4 mahalle kapatıldı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında 3 Temmuz günü büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 7 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi ise yaralandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, fabrikadaki patlamanın ardından geriye kalan patlayıcıların imha edilmesine karar verdi.

Patlayıcıları taşıyan kamyonda, dün yükünü boşaltırken meydana gelen patlamada 3 askerimiz şehit oldu, 12 kişi de yaralandı.

KAMYONDA BEKLETİLİYOR

Adapazarı’na bağlı Taşkısığı Mahallesi'nde bulunan taş ocağında dün yaşanan patlama nedeniyle, fabrika alanında imha edilmek için bekletilen yaklaşık bir buçuk ton patlayıcı ve yanıcı madde AFAD ve Jandarma ekipleri gözetiminde kamyon içerisinde bekletiliyor.

GİRİŞ VE ÇIKIŞA KAPATILDI

Fabrika bölgesi yakınlarında bulunan Yağbasan, Su Kenarı, Yukarı Çalıca ve Akarca mahallelerine tedbir amacıyla giriş çıkışlar kapatılırken, vatandaşlara gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Birçok aile yaşadıkları korku nedeniyle mahallelerini terk etti.

İLGİLİ HABERAdım adım facia! İhmaller zincirini tek tek anlattıAdım adım facia! İhmaller zincirini tek tek anlattı İLGİLİ HABERSakarya'da patlama... Acı haber geldiSakarya'da patlama... Acı haber geldi

 

Son güncelleme: 10:10 10.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more