Sözcü Plus Giriş

İBB Başkanı İmamoğlu’nun pazar çağrısı hayata geçti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, corona virüsüne karşı İstanbul'daki semt pazarlarında bazı önlemler alınması için yaptığı çağrı, hayata geçti. Beylikdüzü ilçe pazarında aralıklı olarak sadece gıda ürün tezgahları kuruldu ve hijyene yönelik tedbirler alındı.

Sözcü İstanbul
17:12 -
İBB Başkanı İmamoğlu’nun pazar çağrısı hayata geçti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde ilçe belediye başkanları ve İBB bürokratları ile bir araya gelerek corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı koordinasyon toplantısı yapmıştı.

Toplantıda, pazarların kontrollü bir şekilde açık tutulması, girişlerde özellikle el dezenfektanlarının bulunması, satıcıların mutlaka maske ve plastik eldiven kullanmaları, satış tezgahlarının aralarının açılması, alışverişe gelenlerin kümelenmelerinin önlenmesi, gıda dışı tezgah açılmasına izin verilmemesi gibi önemli kararlar alınmıştı.

BELEDİYE BAŞKANI BROŞÜR DAĞITTI

Uygulamayı Beylikdüzü Beylik Pazarı’nda ilk hayata geçiren ilçenin Belediye Başkanı Murat Çalık oldu.

Pazarda corona virüsüne (Covid-19) karşı alınması gereken tedbirleri içeren broşür de dağıtan Çalık, alınan tedbirlere uyan pazarcılara ve vatandaşlara teşekkür etti.

Pazarda incelemelerde bulunan İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık da İBB’nin aldığı kararlara paralel bir şekilde dezenfeksiyon işleminin yapıldığını, satıcıların hijyen kurallarına harfiyen uyduğunu söyledi.

FOTO: SÖZCÜ

MASKE TAKMAYANLAR UYARILDI

Beylikdüzü Beylik Pazarı’na kontrollü şekilde iki kapıdan giriş yapıldı.

Her iki girişe de el ve ayakkabı dezenfeksiyon ünitesi yerleştirildi.

Alışverişe gelenler el ve ayakkabılarını dezenfekte ederek pazara giriş yaptı.

Pazarcıların tümüne eldivenli ve maske dağıtıldı.

Maskesini takmayan ya da usulüne uygun takmayanları zabıtalar uyardı.

Pazarda sadece gıda tezgahları açıldı. Tezgahlar aralıklı kurularak, vatandaşların rahatça alışveriş yapması sağlandı. Ayrıca, alışverişe gelenlerin en az yarısının da eldiven ve maske kullandığı görüldü.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more