Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da yeni dönem… Böyle görüntülendi

Corona virüsü ile mücadelenin normalleşme evresinde, parkları ziyaret edenlerin sosyal mesafe kurallarını anımsaması ve koruması için İBB tarafından parklara sosyal mesafe halkaları çizildi. İstanbullular, Anadolu yakasında; Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik sahil parkları ile Avrupa yakasında; Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece Sahil Parkı, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarına çizilen halkalar ile mesafeli bir şekilde güneşten faydalanabilecek.

Sözcü İstanbul
10:28 -

Normalleşme takviminin uygulamaya konulduğu yaz ayları için binlerce İstanbullunun ziyaret ettiği parklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal mesafeye göre düzenlenmeye başladı.

ÇİMLER ZARAR GÖRMEDİ

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki yeşil alanlarda en az 1,8 metrelik aralıklarla, 2,4 metre çapında çemberler çiziyor. Parkların kapasitesine göre belirlen çemberler ile yüksek hareketliliğin ve ziyaretçi sayısının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Çizgilerde, çimlere zarar vermeyen maddeler kullanılırken, çimler büyüdükçe çizgilerin yeniden boyanması planlanıyor.

(FOTO: SÖZCÜ)

İSTANBUL'UN İKİ YAKASINDA

Pandemiye karşı en etkili yöntem olan izolasyonun sağlanabilmesi için sosyal mesafe halkaları, kentin iki yakasındaki parklarda hayata geçirilmeye başlandı.

Anadolu yakasında; Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik sahil parkları ile Avrupa yakasında; Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece Sahil Parkı, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarına sosyal mesafeli oturma düzenini belirten çizgiler eklendi. Caddebostan Marmara Yelken Kulübü'ndeki çalışmanın da kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

İzolasyonun sürmesi ve kuralların gevşetilmemesi için çalışma, yoğun olarak kullanılan yeşil alanlarda uygulanmaya devam edecek.

(FOTO: SÖZCÜ)

İZMİR’DE DE BAŞLATILMIŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi de normalleşme sürecine yönelik özellikle yaz aylarında binlerce kişinin uğrak yeri olan Kordonboyu’nda çemberli sosyal mesafe uygulaması başlatmıştı.

İLGİLİ HABERİzmir'de çemberli sosyal mesafe dönemiİzmir'de çemberli sosyal mesafe dönemi
Son güncelleme: 14:33 26.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more