KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihlerinde son gün ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alma işlemlerinde son gün geldi. KPSS-2020/8 tercih başvuru işlemleri yarın tamamlanacak. Sözleşmeli personel adayları ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih başvurularını belirlenen tarihler arasında yapabilecekler.

KPSS 2020/8 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihlerinde son gün ne zaman?

ÖSYM kapsamında Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercih başvuruları devam ediyor. Sözleşmeli personel tercih başvurusunda bulunacak adaylar için son güne girildi. Adaylar tercih başvurularını 22 Haziran 2020 saat 23.59’a kadar yapabilecek. Sözleşmeli personel alımı tercih kılavuzunu ve detayları yazımızdan takip edebilirsiniz…

KPSS-2020/8 SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI DUYURUSU

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzuna saat 14.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 16 – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 22 Haziran 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİH BAŞVURU EKRANI

Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu

YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

– Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

– Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

– Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

– Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurumlarca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

– Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...