Meteoroloji’den birçok ile gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: Bugün öğleden sonra…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Rize ve Artvin çevreleri, Ordu, Giresun ve Trabzon’un iç kesimleri ile Van’ın doğu kesimleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışların bugün 12:00-18:00 saatleri arasında etkili olacağı belirtildi.

Meteoroloji’den birçok ile gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: Bugün öğleden sonra…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Rize ve Artvin çevreleri, Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç kesimleri ile Van'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği belirtildi.

Uyarıların başlangıç periyodunun dün saat 18:00, bitiş periyodunun da bugün saat 18:00 olduğu ifade edilirken yağışların bugün 12:00-18:00 saatleri arasında etkili olacağı aktarıldı.